Szczegółowy program Otwieracza 2018

Wiktoria Raczyńska
,

Dżem i Ewelina Lisowska to tegoroczne gwiazdy Otwieracza, który odbędzie się na Różopolu w niedzielę 17 czerwca. Tradycyjne powitanie lata w Myślęcinku to od lat połączenie dobrej muzyki, zabawy, sportu i relaksu.

Na scenie od godziny 14 przewidzianych jest mnóstwo atrakcji. Do ruchu na świeżym powietrzu zaprosi Paulina Wojciechowska z Flow Motion Studio. Razem z nią będzie można ćwiczyć pilates, zobaczymy też elementy treningu personalnego. Podpowie, jak prawidłowo siedzieć i na co zwrócić uwagę, by dziecko nie miało problemów z kręgosłupem. Panią Paulinę będzie można też spotkać na polanie w trakcie imprezy.

W godzinach 15.00-17.30 Różopole porwie zumba w ramach „Przedsmak Lata z Zumba Fitness w Bydgoszczy”. Wydarzenie ma charakter charytatywny – cegiełki rozprowadzane wśród uczestników wspomogą walkę z nowotworem złośliwym długoletniego tyflopedagogika Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej, pani Ewy Kajko. Finał akcji odbędzie się 14 lipca na Wyspie Młyńskiej.

Tradycją jest też, że Otwieracz na powitanie lata to promowanie rodzimych zespołów. W tym roku na scenie jako pierwsza zabrzmi Anna Hnatowicz. Ta mieszkająca w Bydgoszczy włocławianka. Pomimo swojego młodego wieku zdążyła już powalić na kolana jurorów takich programów jak Mam talent czy X-Factor. Jej występy to połączenie klasycznego jazzu i nieśmiertelnego rocka, a także akustyczne, pełne emocji ballady.

W zupełnie inny klimat wprowadzi nas zespół Sielska. Grają reggae. Wystąpili na tak ważnych wydarzeniach jak Przystanek Woodstock czy Jarocin Festiwal. W Myślęcinku będą promować swoją EP-kę „Jutro mnie nie poznasz”.

Pierwszą z tegorocznych gwiazd jest Ewelina Lisowska. W 2011 wzięła udział w Mam talent, ale jej droga do kariery rozpoczęła się na dobre rok później, gdy wokalistka dotarła do półfinału drugiej edycji X Factor. Dzięki temu Lisowska podpisała kontrakt z wytwórnią i nagrała płytę, z której pochodzą takie hity jak „Nieodporny rozum” czy „W stronę słońca”. Pod koniec czerwca ukaże się kolejny krążek artystki, więc na Różopolu będziemy mogli usłyszeć najnowsze utwory piosenkarki.

Na deser zagra kultowy Dżem. To bez wątpienia jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Szczyty popularności święcił razem z charyzmatycznym wokalistą Ryśkiem Riedlem, jednak do dziś muzycy z wokalistą Maciejem Balcarem na czele nie zwalniają tempa nagrywając pokrywające się złotem i platyną płyty i supportując takie legendy jak AC/DC.

Mnóstwo atrakcji czeka także poza sceną. Podczas Otwieracza przeprowadzona zostanie trzecia edycja konkursu skoku o tyczce dzieci i młodzieży. Wezmą w nim udział czołowi juniorzy i młodzieżowcy z Polski, a także świata – udział zapowiedzieli lekkoatleci z Ukrainy, Tajlandii i Jordanii. Zawody odbędą się na specjalnej platformie przystosowanej do organizowania imprez plenerowych. Podczas przerw warto skorzystać z okazji i porozmawiać z trenerami i zawodnikami oraz zapisać się do sekcji skoku o tyczce. Zmagania będzie można oglądać na telebimie. Początek o godzinie 11.00.

Nie zabraknie także kolejnego już ustanawiania rekordu na największe zgromadzenie brodaczy. Oficjalna próba pobicia rekordu Polski rozpocznie się około godziny 16.30. Czy uda się polepszyć wynik sprzed roku, czyli 156 osób? W specjalnej strefie pojawią się dwa foodtrucki. Firma eventowa przygotuje konkursy z nagrodami w tematyce „brodacz drwal”. Jedną z nich będzie piłowanie bala drewnianego metodą „moja-twoja” oraz rzut balem na odległość. Zespół Megger Band będzie grać covery Rock&Roll. – W strefie sponsorskiej będzie można poznać nowe kosmetyki do pielęgnacji brody i włosów – mówi organizator, Włodek Kobylarz z Barber Shop Bydgoszcz.

Chętni będą mogli się zmierzyć ze strzelaniem z łuku i broni pneumatycznej. Swoimi umiejętnościami pochwalą się również psy. Warto skorzystać z możliwości wykonania podstawowych badań przy stoisku Apteki DOZ. O nasze ciała zadbają także Rehabilitacja Jagódka i siłownia Cegielnia. Żądni wrażeń koniecznie niech zajrzą na stoisko Grafprom Aviation-będzie możliwość lotu helikopterem!

Dzieci także nie będą się nudzić dzięki minilunaparkowi i oprowadzaniu na konikach.

Orientacyjny harmonogram:

14.00 – 14.10 Powitanie

14.10 – 14.30 Pilates i trening personalny w wykonaniu Pauliny Wojciechowskiej z Flow Motion Studio

14.30 – 15.30 Koncert Anny Hnatowicz

15.30 – 15.45 Zumba

15.45 – 17.00 Koncert zespołu Sielska

17.00 – 17.15 Pilates i trening personalny w wykonaniu Pauliny Wojciechowskiej z Flow Motion Studio

17.15 – 17.30 Konkurs sponsora

17.30 – 19.00 Koncert Eweliny Lisowskiej

19.00 – 19.30 Konkurs sponsora

19.30 Koncert Zespołu DŻEM

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama