Sylwestrowy pociąg operowy

Wiktoria Raczyńska
,

W tegorocznej edycji koncertów sylwestrowo-noworocznych Opera Nova pobiła rekord sprzedaży biletów. Wszystkie, które wróciły do ponownego obrotu w ostatnich dniach, odsprzedawane zostały „na pniu”. Nie brak także chętnych na „wejściówki” – miejsca stojące w atrakcyjnych cenach: 50, 60 i 70 zł w zależności od dnia i godziny.

Zatem świąteczny pociąg do Nowego Roku zabierze komplet pasażerów, a o komfort ich podróży zadbają soliści, chór, balet i orkiestra Opery Nova pod muzycznym kierownictwem Macieja Figasa. Dobry humor zapewnia także prowadzący, Artur Andrus. Tanecznym krokiem do Nowego Roku zbliżać się będzie balet prezentując zróżnicowane stylowo układy choreograficzne Iwony Runowskiej i Jacka Tyskiego. 19. śpiewających solistów poprowadzi widzów przez arie baroku, bel canta, frywolne duety z operetek, piosenki z musicali amerykańskich twórców, do kompozycji światowych przebojów muzyki pop i filmowej. Temperatura i tempo wieczoru rośnie po przerwie: występują piękności kąpiące się nago w wannie, polscy hydraulicy i mechanicy samochodowi, nęcące tancerki boogie oraz podróżnicy rodem z hippisowskiej subkultury. A pociąg zatrzyma się dopiero na brazylijskiej plaży, gdzie żyją przyjazne… białe niedźwiedzie.

Całe towarzystwo ubrała Iwona Ostrowska, scenę zapełnił dekoracjami Mariusz Napierała, a multimedialnymi efektami ożywili Grzegorz Skroński i Marek Nowak. Na wszystkim zapanował (z pomocą leniwego kota) reżyser, Sebastian Gonciarz.

Opera Nova jest już „na półmetku” koncertów: w poniedziałek zaprasza o godzinie 19.00, we wtorek, 31 grudnia ,dwukrotnie o godzinie 16.00 i 20.00, a w Nowy Rok o godzinie 17.00.

zdjęcie: Andrzej Makowski

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama