Sylwester w Bydgoszczy bez fajerwerków

Magdalena Jabłońska
,

Bydgoszcz dołączyła do grona miast, w których zabawa sylwestrowa odbędzie się bez huku fajerwerków. Zamiast tego, w ostatnią noc roku mieszkańcy będą mogli podziwiać atrakcyjne pokazy świetlne. Decyzja związana jest przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa życia i zdrowia zwierząt.

Przyczyną, dla której władze wielu polskich miast postanowiły zrezygnować ze sztucznych ogni jest strach i popłoch, w jaki dźwięk wybuchających petard wprawia zwierzęta – nie tylko te udomowione, ale też dzikie i przebywające w ogrodach zoologicznych. Z tego samego powodu, taką decyzję podjął prezydent Rafał Bruski.

W Bydgoszczy fajerwerków nie będzie już na tegorocznym Sylwestrze. Zamiast tego, mieszkańcy liczyć mogą na efektowne pokazy świetlne, takie jak zimne ognie czy wulkany świetlne.

W ten sposób chcemy także zachęcić bydgoszczan do świętowania ostatniej nocy w roku bez używania fajerwerków, rac czy petard.

W ciągu minionego tygodnia miejskiego sylwestra bez fajerwerków ogłosiły kolejno władze Olsztyna, Warszawy i Wrocławia. Wcześniej taką samą decyzję podjęli prezydenci Częstochowy i Gdańska.

Zakazy stosowania petard obowiązują też w wielkich światowych metropoliach. Na pokaz fajerwerków nie decydują się m.in. władze Nowego Jorku, czy Pekinu. Podobny zakaz wprowadzono też w największych miastach Włoch m.in. w Mediolanie, Rzymie i Turynie. Tam decyzję tłumaczono problemami ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza, które pogłębiają tylko wystrzeliwane w powietrze tony materiału pirotechnicznego.

Sylwester w Bydgoszczy 2018

W tym roku bawić będziemy się na ulicy Mostowej oraz moście Sulimy – Kamińskiego. Zabawę rozpoczną Jose Torres & Havana Dreams w asyście tancerzy Torres Salsa Group. Będzie to muzyczne show ze znanymi i lubianymi utworami muzycznym, pokazami tanecznymi i animacjami z publicznością, oddające klimat ulic Hawany.

Pierwsze minuty Nowego Roku powitamy ze Stefano Terrazzino, który wystąpi wraz z zespołem w specjalnie przygotowanym na tę okazję projekcie muzyczno-tanecznym. Koncertowi towarzyszyć będą pokazy taneczne mistrzowskiej pary: Stefano Terrazzino oraz Pauliny Biernat. Podczas koncertu publiczność będzie bawić się przy największych włoskich i hiszpańskich przebojach. Uczestnicy nocy sylwestrowej, oprócz zabawy przy gorących rytmach, będą mogli wziąć udział w nauce tańca, którą poprowadzą goście wieczoru.

Oprawą muzyczną bydgoskiej nocy sylwestrowej zajmie się Dj Juanky – energetyczny, mający w swoim repertuarze zróżnicowaną muzykę rozrywkową dla wszystkich, w tym oczywiście hity muzyki latyno-amerykańskiej.

Zabawa sylwestrowa rozpocznie się na ulicy Mostowej o godzinie 21.30 i potrwa do 1.30.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama