Świąteczny kiermasz na Rybim Rynku

Marek Tomaszewski
,

W tym roku Bydgoszcz na święta Bożego Narodzenia ma być jeszcze piękniejsza. Oprócz świetlnych ozdób na reprezentacyjnych ulicach i placach, na Rybim Rynku staną stylowe stragany, w których zorganizowany zostanie świąteczny kiermasz.

Stragany pojawią się na Rybim Rynku od 6 grudnia. Będzie w nich można się zaopatrzyć, między innymi, w świąteczne ozdoby, wędliny, sery, miody, oliwy, oleje, przyprawy i zioła, słodycze, napoje, gotowe dania i potrawy, biżuterię, ceramikę, galanterię skórzaną, zabawki, pamiątki i upominki, kosmetyki, rękodzieło i wyroby artystyczne. Na stylowe stragany miasto przeznaczyło ponad 430 tysięcy złotych.

Duże zmiany na Rybim Rynku

Handlowe budki będą także wykorzystywane podczas kolejnych świąt i imprez.  W najbliższych latach zmienić ma się cały Rybi Rynek, który będzie na stałe miejscem bydgoskich jarmarków. Przygotowany został projekt przebudowy jego nawierzchni oraz stworzenie w miejscu parkingu placu publicznego z elementami małej architektury. Zrewitalizowane zostaną też budynki Teatru Kameralnego. W przyszłym roku prywatny inwestor zakończy też budowę kompleksu hotelowo-usługowego na rogu ul. Grodzkiej i Podwale.

Miasto rozbłyśnie

Miejskie ulice i place zostaną też w tym roku tradycyjnie udekorowane elementami świetlnymi. Iluminacje zamontowane zostaną na Starym Mieście, ale także w Fordonie. Na Starym Rynku, moście Staromiejskim,  Mostowej i placu Teatralnym ustawione zostaną świetlne ozdoby w formie m.in. aniołów. Na Wyspie Młyńskiej zamontowana ma być świetlna fontanna. Udekorowany z wykorzystaniem projektorów będzie też  budynek ratusza oraz ulica Parkowa. Świąteczne ozdoby pojawią się też na latarniach przy ul. Focha, Wełnianym Rynku, Dworcowej, Wyspie Młyńskiej, Długiej, moście Królowej Jadwigi.

Wzorem ubiegłego roku udekorowany zostanie też zrewitalizowany odcinek ul. Wyzwolenia od Rynku do ul. Pielęgniarskiej. Koszt świątecznych iluminacji to blisko 200 tysięcy złotych. Na Starym Rynku tradycyjnie pojawi się też świątecznie udekorowana choinka oraz żłóbek. Choinka stanie także w Fordonie.

Montaż drewnianych domków handlowych na Rybim Rynku rozpocznie się 29 listopada. Ich demontaż zakończony zostanie do 5 stycznia 2018 r. W tym okresie zamknięty zostanie ogólnodostępny parking dla ruchu kołowego. Kiermasz na Rybim Rynku potrwa od 6 do 23 grudnia, a świąteczne zakupy będzie można robić w godz. 11.00-18.00 z możliwością przedłużenia.

Reklama