Świat bez raka

Tomasz Welcz
,

10 października odbędzie się II edycja konferencji naukowej „Świat bez raka #2″, poświęcona naturalnym metodom zapobiegania i leczenia chorób nowotworowych i przewlekłych, która w ubiegłym roku zgromadziła szerokie grono uczestników. Było to pierwsze takie spotkanie w województwie kujawsko-pomorskim traktujące o naturalnym leczeniu i zapobieganiu chorób dietozależnych.

Choroba nowotworowa, a także choroby przewlekłe dotykają coraz większej liczby osób, a co gorsze, prognozuje się dalszy wzrost zachorowań. Coraz częściej słyszymy nawet, że stoimy w przeddzień epidemii nowotworów, a z raportu specjalistów z Centrum Onkologii w Warszawie wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest w czołówce kraju pod względem umieralności na raka. Dlatego organizator, Fundacja Instytut „Zdrowie z Natury”, ponownie zaprosił specjalistów i naukowców, by poszerzyć wiedzę na temat terapii naturalnych w profilaktyce chorób nowotworowych i dietozależnych – potwierdzonych czy badanych naukowo – które można zastosować, aby zminimalizować ryzyko zachorowania.

Celem fundacji jest przełamanie wielu stereotypów i rozpoczęcie dialogu społecznego o możliwych, naturalnych metodach zapobiegania i leczenia nowotworów, a organizowana przez fundację konferencja ma być jego ważnym elementem i przyczynić się do wzrostu świadomości społeczeństwa oraz poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców regionu.

Do tegorocznej edycji organizatorzy zaprosili trzech wykładowców: dr n. med. Danutę Myłek – lekarza alergologa i dermatologa z 40-letnim stażem, autorkę książki „Od lekarza do kucharza”, która wygłosi wykład pt. „Profilaktyka i wspomaganie leczenia nowotworów”; dr. n. med. Krzysztofa Krupkę – lekarza specjalistę z zakresu rehabilitacji, neurologii i chorób wewnętrznych – wykład pt. „Integracyjna diagnostyka i terapie nowotworów”; dr. n. med. Norberta Szalusia – lekarza medycyny nuklearnej, onkologa – wykład „Biologiczne metody immunoterapii w chorobach przewlekłych i nowotworowych”.

Podczas konferencji oprócz wykładów wybitnych specjalistów, dostępne będą fachowe i ciekawe publikacje, suplementy rzadko spotykane na rynku, wyciskarki do soków. Każdy z uczestników otrzyma voucher na badania laboratoryjne z 40-procentowym rabatem w laboratoriach VITALABO oraz będzie mógł skorzystać z bezpłatnego badania składu ciała.

Konferencja odbędzie się 10 października 2015 (godz. 10) w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu przy ul. Gagarina 37a. Koszt uczestnictwa wynosi 60 złotych. Informacje na Facebooku Fundacji Instytutu „Zdrowie z Natury”.

Reklama