Startuje program Bydgoska Karta Seniora 60+

Tomasz Welcz
,

Od poniedziałku, 7 listopada, można składać wnioski o wydanie Bydgoskiej Karty Seniora 60+. Karty będą wydawane od 18 listopada.

Mieszkańcy, którzy ukończyli 60. rok życia, muszą wypełnić i złożyć w jednym z punktów na terenie miasta odpowiedni wniosek. W tym samym miejscu trzeba będzie odebrać imienną kartę. Uprawnia ona do korzystania z ulg, rabatów i bonusów przygotowanych przez partnerów programu.

Zniżki dla posiadaczy karty zadeklarowały już pierwsze instytucje m.in.: Teatr Polski, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Miejskie Centrum Kultury, Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku, Galeria Miejska bwa, Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Seniorzy na razie mogą liczyć na 50-procentowe zniżki na korzystanie z basenów przy szkołach, lodowiska przy SP nr 65 w Fordonie, oferty Miejskiego Centrum Kultury oraz Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku, 30-procentową zniżkę na seanse w kinie „Orzeł”. Mogą także kupić bilet na spektakle w Teatrze Polskim po preferencyjnej cenie 20 złotych oraz skorzystać z obiektów Muzeum Okręgowego za 2,50 zł.

Program „Bydgoska Karta Seniora 60+”  na przede wszystkim na celu aktywizację i integrację społeczną seniorów, zachęcanie ich do spędzania czasu poza domem i, co ważne, promocję miejsc przyjaznych osobom starszym.

Wnioski można pobrać w: recepcjach Urzędu Miasta przy ul. Jezuickiej 1 (ratusz) oraz Grudziądzkiej 9-15, Zespole ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Grudziądzkiej 9-15 (budynek C, pokój 319) oraz rejonowych ośrodkach pomocy społecznej. Ratusz zachęca także innych partnerów do udziału w programie i wprowadzenie zniżek dla osób w wieku 60 plus.

Adresy ROPS:

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Bartodzieje”
ul. Morska 2, 85-722 Bydgoszcz

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Fordon”
ul. Porazińskiej 9, 85-791 Bydgoszcz

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Błonie”
ul. Broniewskiego 1, 85-316 Bydgoszcz

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Wyżyny”
ul. Kapuściska 10, 85-807 Bydgoszcz

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Śródmieście”
ul. Ogrodowa 9, 85-043 Bydgoszcz

Rejonowy Ośrodek Pomocy Społecznej „Szwederowo”
ul. Żwirki i Wigury 11, 85-310 Bydgoszcz

Reklama