Srebrne wiosła ósemki UKW

Wiktoria Raczyńska
,

11 maja na Wiśle pod Wawelem, w ramach obchodów 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyły się Międzynarodowe Regaty Wioślarskie, do których zaproszono 9 uniwersyteckich ósemek, w tym m.in. osady angielskich uniwersytetów Oxford i Cambridge, a także Uniwersytetu Warszawskiego, Wrocławskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i naszego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, oraz oczywiście osadę gospodarzy – Uniwersytet Jagielloński.

2014 UKW w Krakowie21Mocno odmłodzona ósemka UKW z sukcesem przeszła eliminacje i w półfinale zwycięsko zmierzyła się z ósemką Oxfordu. W finale nasza osada po bardzo emocjonującym biegu uległa osadzie UMK Toruń, która z kolei pokonała w eliminacjach bardzo silną ósemkę Cambridge. W wyścigu o trzecie miejsce ósemka Oxfordu pokonała gospodarzy Uniwersytet Jagielloński. Puchar Rektora UJ powędrował zatem do Torunia.

Regaty były wzorowo zorganizowane i cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców, mediów. Podczas uroczystego wręczania pucharów i medali uczestnikom regat, JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. med. Wojciech Nowak zaprosił akademickich wioślarzy na regaty do Krakowa za rok.

Ósemka UKW wystartowała w składzie: Michał Chrustowski, Dawid Kowalkowski, Michał Jerzykowski, Jakub Truszkowski, Paweł Kotecki, Dawid Kalinowski, Michał Klafetka, Rafał Nalewalski, sterniczka Katarzyna Trzeciak i rezerwowy Marcin Zgorzelak. Trenerem naszych wioślarzy jest Lech Olszewski a naszej ekipie towarzyszył Krzysztof Kościański – wiceprezes KU AZS UKW Bydgoszcz i manager osady Romuald Poślednik.

materiały nadesłane przez Lecha Olszewskiego

Reklama