Spotkanie z Wojciechem Tochmanem

Wiktoria Raczyńska
,

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza 23 maja (czwartek), o godzinie 18.00 do Biblioteki Głównej (Stary Rynek 24) na spotkanie z Wojciechem Tochmanem – reporterem, autorem książek, m.in.: „Schodów się nie pali”, „Jakbyś kamień jadła”, „Córeńka”, „Wściekły pies”, „Bóg zapłać”, „Dzisiaj narysujemy śmierć”, „Eli, Eli”, „Kontener” (wspólnie z Katarzyną Boni).

Założyciel i członek Rady Fundacji ITAKA, poszukującej osób zaginionych. Pomysłodawca i koordynator działań Klubu HEBAN, mającego na celu niesienie pomocy dzieciom jednej z wsi w Rwandzie. Współtwórca Instytutu Reportażu i wykładowca Polskiej Szkoły Reportażu. Laureat przyznawanej w Rzymie Premio Kapuściński oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.

Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki „Pianie kogutów, płacz psów” (premiera: 27 lutego 2019). Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 16 maja 2019, godzina 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

zdjęcie: Michał Fijałkowski

materiały nadesłane: Joanna Pawłowska, WiMBP

Reklama