Spotkanie z Dionisiosem Sturisem w WiMBP

Wiktoria Raczyńska
,

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z Dionisiosem Sturisem – dziennikarzem, specjalizującym się w polityce zagranicznej, autorem licznych reportaży prasowych i radiowych oraz książek reporterskich: „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, „Gdziekolwiek mnie rzucisz … Wyspa Man i Polacy. Historia splątania” oraz „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”, „Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey” (wspólnie z Ewą Winnicką).

Urodzony w Salonikach, wychowany w Polsce. Przez lata związany był z radiem TOK FM, gdzie prowadził swoją autorską audycję „Alternatywne fakty”. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, „Dużym Formatem” i „Polityką”. W latach 2009-2010, będąc stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Rządu Greckiego, obserwował rozwój sytuacji społeczno-politycznej w Grecji. Jako korespondent polskich mediów relacjonował z Grecji przebieg „wielkiego kryzysu”.

Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 18 marca 2019, godzina 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie odbędzie się 25 marca (poniedziałek) 2019 r. o godzinie 18.00 w Bibliotece Głównej, Stary Rynek 24.

materiały nadesłane: Lucyna Patyka, WiMBP

Reklama