Spotkanie z Adamem Ferencym i Mają Jaszewską

Marek Tomaszewski
,

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie z Adamem Ferencym oraz Mają Jaszewską połączone z promocją ich wspólnej książki pt. „Nie i Tak. Adam Ferency w rozmowie z Mają Jaszewską”.

Adam Ferency – aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktor warszawskich teatrów Na Woli, Współczesnego i od 1994 roku Dramatycznego. Zagrał w spektaklach K. Kutza, T. Łomnickiego, M. Łomnickiego, M. Englerta, K. Zaleskiego, K. Lupy, W. Kostrzewskiego. Przed kamerami zadebiutował w 1976 roku rolą milicjanta w pierwszym odcinku serialu 07 zgłoś się. Występował w filmach A. Holland, J. Zaorskiego, T. Zygadły, R. Bugajskiego, W. Saniewskiego, T. Wiszniewskiego, J.J. Kolskiego, J. Hoffmana. Ma na swoim koncie wiele ról w Teatrze Telewizji. Laureat nagród za twórczość radiową.

Maja Jaszewska – dziennikarka, publicystka. Artykuły i wywiady publikowała w „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”, „Przeglądzie Powszechnym”, „Zwierciadle”, „Sensie”, „Twoim Stylu”, „Elle”, „Modzie na Zdrowie”, „Wysokich Obcasach”, „Polityce”. Wydała dwie książki będące realizacją jej autorskich pomysłów: „W co wierzę” oraz „Psychologia mitów greckich”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 marca, początek o godzinie 18.00 w Bibliotece Głównej przy Starym Rynku 24. Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 8 marca, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki.

materiał i zdjęcie nadesłane: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

Reklama