Spotkanie na temat nowej Astorii

Magdalena Jabłońska
,

W najbliższy czwartek, 4 października, ratusz zaprasza mieszkańców na spotkanie dotyczące zagospodarowania dużej strefy zewnętrznej wokół budowanego basenu Astoria. Spotkanie odbędzie się na terenie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki (sala G107) w godzinach 17.00-18.30.

Nowa Astoria będzie największym basenem w regionie. Niecka będzie miała olimpijskie wymiary. Tory o długości 50 metrów zapewnią możliwość profesjonalnego treningu najlepszym sportowcom. Pływacy będą mogli odbywać zgrupowania na miejscu. Wraz z budową olimpijskiego krytego basenu realizowane będzie również drugie zadanie polegające na zagospodarowaniu terenów zewnętrznych. W tym celu miasto nabyło niezbędne nieruchomości w pasie nad Brdą pomiędzy ulicami Królowej Jadwigi oraz Unii Lubelskiej.

W ubiegłym roku zebrane zostały też pomysły mieszkańców, które umożliwiły przygotowanie wstępnej koncepcji ich zagospodarowania. To obszar o powierzchni około 21 tysięcy metrów kwadratowych. Wstępnie podzielono go na 4 strefy. Najbliżej Astorii zaplanowano strefę basenów pływackich z szatniami i gastronomią. W środkowej części obszaru znajdzie się natomiast największa strefa zabaw i rekreacji wodnej. Proponowane jest w niej zlokalizowanie takich atrakcji jak: brodziki, rwąca rzeka, zjeżdżalnia rurowa, wodny plac zabaw. Bardziej na zachód planowane jest utworzenie strefy relaksu z plażą, leżakami, boiskami do siatkówki plażowej i natryskami schładzającymi. Najbliżej ulicy Unii Lubelskiej powstanie natomiast strefa rekreacji ruchowej z parkiem linowym dla dzieci, placem zabaw, urządzeniami do ćwiczeń oraz parkour parkiem. Cały obszar będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przyjdź na spotkanie, wyraź swoją opinię.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama