Spotkanie aktywnych mam

Marek Tomaszewski
,

29 maja odbędzie się coroczne spotkanie kobiet w ramach projektu „Maj Mam”. Ma ono na celu aktywizację pań po urodzeniu dziecka, po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym.

Organizatorzy zapraszają wszystkie aktywne kobiety, które mają pomysł na swój biznes, ale nie mają odwagi na pierwszy krok, panie, które już działają, realizując swoje pasje i pomysły, a także wszystkie młode mamy, które chcą rozpocząć swoją aktywność zawodową po urlopie związanym z opieką nad dzieckiem.

Podczas spotkania uczestniczki uzyskają od specjalistów wskazówki dotyczące zakładania i prowadzenia własnej firmy. Dowiedzą się również, z jakich form wsparcia mogą korzystać, jak pozyskać fundusze na prowadzenie działalności oraz skąd brać pomysły na biznes.

Spotkanie odbędzie się 29 maja w godz. 10.00-13.00, w sali konferencyjnej Przystań Bydgoszcz, ul. Tamka 2.

Program:
– 10.10 – Jak sobie radzą mamy, które założyły własny biznes, panel zaproszonych gości
– 11.00 – Przedsiębiorcze kobiety wspierają przedsiębiorcze kobiety – Stowarzyszenie Gineka
– 11.20 – Karmiąca biznes mama – Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy
– 12.00 – „Zagraj w biznes” – znajdź w sobie żyłkę przedsiębiorcy podczas gry biznesowej, czyli rozwijanie postaw przedsiębiorczych oraz kompetencji społecznych – Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego i Wojewódzki Urząd Pracy

W trakcie spotkania zapewniona zostanie profesjonalna opieka animatorów, dlatego jeżeli nie masz z kim zostawić swojego dziecka, możesz zabrać je ze sobą. Miejsce do raczkowania będzie dostępne w zasięgu wzroku rodzica.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale trzeba zarejestrować się na stronie www.barr.pl/maj-mam-2018/. W przypadku pytań dotyczących wydarzenia można kontaktować się z Zespołem ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu – tel. 58 59 273, mail: agnieszka.cwiklinska@um.bydgoszcz.pl.

materiał: bydgoszcz.pl

Reklama