Spotkania w bibliotece

Tomasz Welcz
,

W ramach Dyskusyjnych Klubów Książki Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza na literackie spotkania i warsztaty plastyczne.

6 kwietnia (godz. 12) w Filii nr 13 WiMBP dla dzieci i młodzieży przy ul. Połczyńskiej 3 warsztaty plastyczno-literackie „Portretujemy bohaterów cyklu książek o cioci Jadzi” poprowadzi Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, m.in. „Ciocia Jadzia”, „Ciocia Jadzia. Szkoła”, „Ciocia Jadzia w Rzymie”, „Franek, Hela, Bobas i koń trojański”, „Bajka o czasie”, „To miasto nazywa się Rzym”, tłumaczka języka włoskiego oraz krytyk sztuki.

8 kwietnia (godz. 11.30) WiMBP zaprasza do Filii nr 15 dla dorosłych z oddziałem dla dzieci i młodzieży przy ul. Brzęczkowskiego 2  (Fordon-Przylesie) na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke – autorem bestsellerowych książek dla dzieci, m.in.: „Kacperiada”, „Niesforny alfabet”,  „Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci”, „Ostrożnie”, „Co to znaczy”, cyklu książek o Kubie i Bubie, cyklu o detektywie Pozytywce, wieloletnim redaktorem naczelnym magazynu „Świerszczyk”, twórcą słuchowisk radiowych, autorem scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych, laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Z kolei 19 kwietnia (godzina 18) w sali wykładowej Biblioteki Głównej przy Starym Rynku 24 z czytelnikami spotka się Piotr Strzeżysz, podróżnik, od ponad dwudziestu lat realizujący dziecięce marzenie o włóczeniu się po świecie z rowerem. Ukończył kilka szkół, studiował na kilku kierunkach, pracował w różnych miejscach m.in. na budowie, w bibliotece, opiekował się niepełnosprawnymi, nauczał w wielu szkołach, od lat zwiedza świat na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografowaniem i pisaniem. Odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Za swoje zimowe rowerowe podróże przez Himalaje i Andy został dwukrotnie wyróżniony Kolosem – prestiżową nagrodą podróżniczą.

Autor książek „Campa w sakwach” (2011), „Makaron w sakwach” (2012) i „Powidoki” (2014), wyróżnione Nagrodą Magellana oraz Bursztynowym Motylem dla najlepszej książki podróżniczej 2014 roku. Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki pt. „Sen powrotu”, powstałej na kanwie podróży z USA do Patagonii.

Bezplatne wejściówki są do odbioru od 12 kwietnia (godz. 16) w wypożyczalni Biblioteki Głównej przy Starym Rynku 24. Pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki.

Reklama