Spod ręki mistrza

Wiktoria Raczyńska
,

Legenda dramatyczna Hectora Berlioza, której libretto inspirowane jest literackim arcydziełem „Faustem” Goethego, wystawiana jest rzadko na estradach filharmonicznych, a w wersji scenicznej można obejrzeć ją tylko na scenie bydgoskiej opery.

Po raz 11. w ciągu ostatnich dwóch lat Opera Nova zaprasza na trzy niezwykłe wieczory z „Potępieniem Fausta” w sobotę, niedzielę i poniedziałek: 9,10 i 11 grudnia br.

„Potępienie Fausta” w reżyserii Macieja Prusa odniosło sukces. To, co mogło stanowić niebezpieczeństwo dla realizacji: surowa scenografia, której montaż (24 tony!) zajmuje sprawnej ekipie technicznej dwie doby oraz młodzi soliści w wymagających partiach, jest jej atutem.

W głównych partiach solowych wystąpią artyści współpracujący z Operą Nova: Łukasz Załęski i Adam Zdunikowski w roli tytułowej, Szymon Komasa i Adam Woźniak jako Mefisto, Ewelina Rakoca-Larcher w partii Małgorzaty.

Należy wspomnieć o wspaniale brzmiącym chórze Opery Nova, wzbogaconym w niektórych partiach dziećmi z pracowni wokalnej Pałacu Młodzieży. Michał Klauza, dyrektor artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej, sprawujący kierownictwo muzyczne przedstawienia, poprowadzi orkiestrę Opery Nova z pulpitu dyrygenckiego.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

zdjęcie: Andrzej Makowski

Reklama