Sopocki Dom Aukcyjny otwiera się w Bydgoszczy

Wiktoria Raczyńska
,

17 marca w Bydgoszczy zainauguruje swą działalność Sopocki Dom Aukcyjny, jedna z największych tego typu placówek w Polsce zajmująca się nie tylko aukcjami wyselekcjonowanych dzieł sztuki, ale także doradztwem, dokumentacją kolekcji, działalnością wystawienniczą i promocyjną.

Sopocki Dom Aukcyjny zlokalizowany będzie w samym centrum miasta, w zabytkowym budynku, bezpośrednio sąsiadującym z Focus Mall. Ten nowy obiekt na kulturalnej mapie Bydgoszczy to inicjatywa miłośników twórczości artystycznej doświadczonych ekspertów na rynku handlu sztuką. Założyciele i fundatorzy Domu Aukcyjnego w Bydgoszczy mają nadzieję, że jego oferta wybiegnie poza sprzedaż wyselekcjonowanych dzieł sztuki i zgromadzi on wokół siebie koneserów, kolekcjonerów i ludzi połączonych wspólną pasją do malarstwa, rzeźby i grafiki.

Sopocki Dom Aukcyjny oprócz prowadzenia cyklicznych aukcji sztuki, zapewnia indywidualną opiekę ekspercką na każdym etapie zakupu lub sprzedaży dzieł sztuki, posiada także w ofercie ich wycenę oraz opis.

materiały nadesłane: Kornelia Murawska, Bydgoskie Centrum Sztuki

Reklama