Śnieżki w czerwcu…

Wiktoria Raczyńska
,

…to nie anomalie pogodowe, lecz zaproszenie dla dzieci do bydgoskiej Opery Nova na cztery spektakle baśni baletowej „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Powraca ona do repertuaru w Dzień Dziecka i kolejne dni (w piątek, 1 czerwca, o godzinie 17.00, w sobotę, 2 czerwca, o godzinie 11.00 i godzinie 17.00 oraz w niedzielę, 3 czerwca, o godzinie 17.00).

Baletowa wersja znanej baśni braci Grimm, skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 roku, przyniosła autorowi ogromną popularność. Pierwsza realizacja w bydgoskiej operze miała miejsce w 1975 roku zatem jej ówcześni mali widzowie mogą teraz przyprowadzać na spektakl kolejne pokolenia.

Kolejne wystawienia baletowej „Śnieżki…” miały miejsce: w 1983 r. oraz w 2000 r. (już na scenie Opery Nova). Ta ostatnia wersja doczekała się teraz 111. przedstawienia i cieszy się nieustającą sympatią młodych widzów.

Wystąpią balet i orkiestra Opery Nova pod batutą Kamila Parchety oraz dzieci ze Studia Baletowego.

Widzowie, którzy nie wybiorą się na „Królewnę Śnieżkę…” w czerwcu, będą mieli okazję obejrzeć ją po wakacjach, gdyż Opera Nova rozpocznie 62. sezon artystyczny tym właśnie tytułem.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy

Reklama