Smacznego drugiego śniadania

Tomasz Welcz
,

Celem kampanii „Jem drugie śniadanie”  jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym.

Kampania „Jem drugie śniadanie” ruszyła na początku 2015 roku. Jej punktem kulminacyjnym był Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania, który obchodziliśmy 14 września. Do obchodów  licznie przyłączały się szkoły z miast całej Polski. Inicjatorzy „Jem Drugie Śniadanie”, namawiając do regularnych posiłków, pamiętają również o tych, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić. Dzięki wspólnej inicjatywie z programem dożywiania w Polsce „Pajacyk” – partnerem społecznym akcji, we wrześniu 2015 roku, wydano 15 600 ciepłych posiłków w szkołach na terenie całej Polski.

W roku 2016 działania kierowane są głównie do rodziców i nauczycieli, ponieważ to dom i szkoła są miejscem, w którym wpajane powinny być korzyści wynikające z jedzenia zdrowego drugiego śniadania. Dzięki kampanii dzieci w całej Polsce będą mogły uczestniczyć w specjalnym programie przygotowanym przez naszych ekspertów!

W tym roku wspierają akcję znani rodzice – Katarzyna Glinka, Andrzej Krzywy, Dorota Chotecka oraz Anna Wyszkoni, którzy zgodnie przyznają, że drugie śniadania są dla nich ważnym posiłkiem. Zabierają je do teatru, na próby czy koncerty i bardzo pilnują, by ich dzieci również je spożywały.

12 września po raz kolejny obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania.Wystarczy przygotować zdrowe drugie śniadanie i dać dobry przykład innym!

Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania to doskonały moment, aby zatrzymać się na chwilę i zwrócić uwagę na to, co zjadamy między śniadaniem a obiadem. To również odpowiednia chwila, aby w domu i szkole, porozmawiać z dziećmi  o powodach, dla których warto mieć zawsze przy sobie śniadaniówkę z kanapką. Podczas Ogólnopolskiego Dnia Drugiego Śniadania, zaangażowane w kampanię gwiazdy, będą przekonywać, że jedzenie 5 posiłków, a w szczególności drugiego śniadania, o którym, niestety, często zapominamy, jest prostą receptą na dobry humor, bystrość umysłu i świetną sylwetkę.

Celebrowanie Ogólnopolskiego Dnia Drugiego Śniadania może być fantastyczną zabawą! Gdziekolwiek jesteście, w szkole czy w domu, przekonajcie się, że przygotowywanie zdrowych, pełnowartościowych kanapek, a potem wspólne ich zjadanie, może stać się prostym, a jakże ważnym nawykiem!

materiał nadesłany: Katarzyna Stabrowska, Za Za Media

Reklama