Skarb w Europejskim Centrum Pieniądza

Wiktoria Raczyńska
,

Wszystkich chętnych by obejrzeć skarb, zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Bydgoszcz, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego serdecznie zaprasza we wtorek, w godzinach od 14.00 do 16.00 na oprowadzania kuratorskie.

Precjoza,  w tym monety, zawieszki i biżuterię odkryto 2 stycznia 2018 roku w prezbiterium bydgoskiej fary. Skarb został zabezpieczony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przy dokonaniu wstępnej inwentaryzacji. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego podpisało umowę depozytową z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, umożliwiającą ich ekspozycję.

Zwiedzający będą mogli oglądać skarb w całości od 13 lutego w Europejskim Centrum Pieniądza. Otwarcie odbędzie się o godzinie 14.00. W ramach pokazu w godzinach 14.00-16.00 (wstęp wolny) na ekspozycji będą czekać kuratorzy, którzy chętnie odpowiedzą na pytania.

Uwaga: w związku z organizacją zamkniętego spotkania prezentującego wystawę czasową „Skarb bydgoski” w dniu 14 lutego 2018 roku, Europejskie Centrum Pieniądza, przy ul. Mennica 4 zostanie zamknięte dla zwiedzających w godzinach 12.00 – 14.00.

Reklama