Sierpień w zoo

Magdalena Jabłońska
,

W sierpniu Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” także zaprasza na środowe spotkania rodzinne w Ogrodzie Zoologicznym. Tematyka podobna jest do lipcowej, jednak każda z imprez przyniesie nowe, często zaskakujące wiadomości i da na pewno dzieciom mnóstwo frajdy.

Spotkania rozpoczynać się będą o godzinie 11 w pawilonie Akwarium Terrarium. Można wziąć udział w warsztatach entomologicznych, zostać paleontologiem lub zoodetektywem.

14 sierpnia, godzina 11.00 – warsztaty entomologiczne (na te zajęcia mile widziane są dzieci starsze, od 14 lat)

21 sierpnia, godzina 11.00 – „ZOODetektyw” wersja 2.

28 sierpnia, godzina 11.00 – warsztaty pt. „Kości”

Wystarczy kupić bilet wstępu w cenie: normalny 15 zł, ulgowy 10 zł.

W niedzielę, 11 sierpnia, w Myślęcinku odbędzie się turniej rycerski.

Już po raz trzeci przeniesiecie się w Myślęcinku w czasy średniowiecznych potyczek rycerskich. 11 sierpnia (niedziela) Myślęcinek zaprasza na III Wakacyjny Turniej Rycerski, który odbędzie się na hipodromie przy Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”. Turniej rycerski to zawody dla jeźdźców na koniach, którzy konkurują ze sobą w parach i walczą o jak największą liczbę punktów. Cały turniej składa się z dwóch nawrotów. Z kolei każdy nawrót to cztery próby wykonywane przez jeźdźca w galopie:

  • atak na saracena
  • nanizanie pierścienia
  • zbieranie chusty z ziemi
  • zbieranie 5 pierścieni z ziemi

Turniej rycerski to zawody niezwykle widowiskowe, a nieczęsto oglądane na regionalnych hipodromach. Rozpoczęcie zmagań zaplanowane jest na godzinę 14.00. Wstęp jest wolny.

Również w niedzielę, 11 sierpnia, kolejna odsłona cyklu darmowych spotkań rodzinnych w Parku Rozrywki. Tym razem przygotowano animacje dla dzieci, występ klauna, stoisko szkoły językowej Biret i strefę nauki jazdy na deskorolce 4freaks. Początek o godzinie 15.00 przy Muzeum Ziemi – tuż za bramą Zaginionego Świata. Impreza potrwa około 2 godzin.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama