Siatkarska Liga Narodów Kobiet w Bydgoszczy

Marek Tomaszewski
,

W hali Łuczniczka 5-7 czerwca rozegrane zostaną mecze fazy grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet. W Bydgoszczy zagrają reprezentacje Polski, Argentyny, Belgii i Niemiec.

– Bydgoszcz jest coraz częściej rozpoznawalna jako miasto siatkarskich rozgrywek na najwyższym poziomie. Ten sukces jest  możliwy dzięki wspaniałym sportowcom. Pomaga też nowoczesna infrastruktura sportowa, którą stworzyliśmy w ostatnich latach, m.in., nowe hale i boiska wielofunkcyjne. Ułatwia to organizację międzynarodowych imprez – mówi prezydent  Rafał Bruski.

Ochotę na organizację Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet miało kilka miast, ale ostatecznie zdecydowano się na Bydgoszcz.

– Bydgoszcz kocha siatkówkę. To jedno z nielicznych miast, gdzie zarówno panie, jak i panowie grają w najwyższych klasach rozgrywkowych. Cieszymy się, że tutaj rozegrane zostaną mecze naszej drużyny narodowej – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkarska Liga Narodów to wspólny projekt FIVB, IMG i 21 federacji krajowych. W obecnym sezonie rozegrana zostanie po raz pierwszy zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

W turnieju kobiet reprezentacjami stałymi są: Brazylia, Włochy, Stany Zjednoczone, Chiny, Serbia, Holandia, Tajlandia, Turcja, Korea Południowa, Niemcy, Japonia i Rosja, a Argentyna, Dominikana, Polska i Belgia drużynami pretendującymi.

W tegorocznej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów każda z reprezentacji weźmie udział w pięciu turniejach. Najlepsze sześć drużyn zagra (20-24 czerwca) w Final Six.

materiał i zdjęcie: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama