Schreiber kontra Bukowiński – debata

Wiktoria Raczyńska
,

Dzisiaj, 4 września, odbędzie się w Bydgoszczy debata poświęcona zmianom w wymiarze sprawiedliwości z udziałem posła na Sejm RP Łukasza Schreibera oraz adw. Michała Bukowińskiego z Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Debata rozpocznie się o godz. 18.00 w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Organizatorem wydarzenia jest  Bydgoskie Forum Demokratyczne.

Podstawą demokracji jest debata i rzeczowa wymiana poglądów, zwłaszcza tych różniących się skrajnie. Zmiany w wymiarze sprawiedliwości proponowane przez PiS i zapisane w zawetowanych przez Prezydenta ustawach są daleko idące i wzbudziły bardzo silny sprzeciw obywatelski wyrażony w ogólnopolskiej fali manifestacji pod hasłem „Łańcuch światła”. Tak silnych i licznych protestów, także w Bydgoszczy, Polska nie widziała od dawna. Oczekując na zapowiedziane przez Prezydenta ustawy Bydgoskie Forum Demokratyczne zaprasza na wydarzenie, jakich brakuje w naszym kraju.

Łukasz Schreiber jest przedstawicielem najmłodszego pokolenia posłów PiS. Głosował za przyjęciem obu odrzuconych przez Prezydenta ustaw. Michał Bukowiński jest młodym bydgoskim adwokatem, członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, który podczas manifestacji dał się poznać jako stanowczy przeciwnik proponowanych przez rząd rozwiązań prawnych.

W poniedziałek spotkają się w celu spokojnej i rzeczowej wymiany poglądów, które potrafią wzbudzać jakże skrajne emocje. Państwo mogą być uczestnikami tej dyskusji. BFD ma nadzieję, że podobna forma dialogu i wymiany poglądów dla rozwiązywania trudnych problemów politycznych, dziś praktycznie nie istniejąca, zagości częściej w naszym życiu. Debatę poprowadzi redaktor Robert Erdmann.

materiały nadesłane: Emilia Rębas-Gładziejewska, Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy

Reklama