Salon miasta z menedżerem

Magdalena Jabłońska
,

Maciej Bakalarczyk, społecznik i członek Rady ds. Estetyki Bydgoszczy będzie pełnił funkcję menedżera Starego Miasta i Śródmieścia. Wartość inwestycji tylko na tym obszarze to blisko pół miliarda złotych – warto skoordynować inwestycje i działania miękkie, aby w pełni wykorzystać potencjał naszego centrum.

– Centrum Bydgoszczy od kilku lat dynamicznie się rozwija, a w najbliższych miesiącach i latach oblicze Śródmieścia i Starówki ulegnie istotnej zmianie – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. – Wystarczy wspomnieć inwestycje na Rondzie Kujawskim, na Placu Kościeleckich, gdzie powstaje biurowiec K3. W przyszłym roku zakończy się także rewitalizacja płyty Starego Rynku. Prace trwają też na Wyspie Młyńskiej w Młynie Rothera, a przy Rybim Rynku odbudowujemy Teatr Kameralny. To ogromny zakres prac na najważniejszym dla miasta obszarze, w ścisłym centrum Bydgoszczy – chcemy wykorzystać potencjał Śródmieścia i Starówki w jak najlepszy sposób – stąd moja decyzja o powołaniu menedżera Śródmieścia i Starego Miasta.

Na to stanowisko powołany został dzisiaj (1 sierpnia) Maciej Bakalarczyk, który jako społecznik aktywnie działa na rzecz Bydgoszczy od kilkunastu lat. Jest także członkiem Rady ds. Estetyki. Do najważniejszych zadań menedżera Śródmieścia i Starego Miasta należeć będzie, m.in., analizowanie podejmowanych działań związanych ze stanem technicznym, wizerunkiem oraz estetyką obszaru Starego Miasta i Śródmieścia i rekomendowanie ewentualnych zmian. Menedżer ma także za zadanie stymulować wzrost konkurencyjności biznesu i pobudzać gospodarczo obszar Starego Miasta i Śródmieścia. Ważnym punktem działalności menedżera będzie także identyfikowanie problemów rewitalizacyjnych i prowadzenie zadań związanych z organizacją przestrzeni w obszarze centrum, a także integracja i aktywizacja mieszkańców, prowadzenie działalności informacyjnej i promocyjnej centrum Bydgoszczy.

Od września menedżer będzie pełnił dyżury, podczas których mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi i pomysły związane z centrum miasta. W tym miesiącu też przedstawi swoje pierwsze pomysły.

Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama