Ruszył VI Recykling Rejs

Tomasz Welcz
,

Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wyruszył dzisiaj na kolejną, szóstą już wyprawę kajakową, podczas której będzie zachęcał do dbania o czystość rzek i Bałtyku. Tym razem przepłynie jeden z najpiękniejszych, najciekawszych i najbogatszych w atrakcje szlaków wodnych w Polsce, czyli Pętlę Żuławską i Toruńską.

Trasa prowadzić będzie szlakiem z Gdańska do Gdańska przez: Elbląg, Ostródę, Iławę, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz. Z Dominikiem Dobrowolskim będzie się można spotkać w Bydgoszczy. Zainteresowani mogą śledzić relację z wyprawy na stronie www.recykling-rejs.pl i facebook.com/RecyklingRejs.

Dominik Dobrowolski od 6 lat realizuje projekt Recykling Rejs wspólnie z  Fundacją PlasticsEurope Polska. W tym roku, tak jak w zeszłorocznej bałtyckiej ekspedycji, eko-kajakarzowi pomaga również Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań – partner wyprawy.

Podczas wypraw kajakowych spotyka się codziennie z mieszkańcami odwiedzanych miast, lokalnymi i ogólnopolskimi mediami, samorządami i organizacjami pozarządowymi, zachęcając do dbania o czystość rzek, morza, brzegów i plaż, a także promując recykling.

W ciągu ostatnich 6 lat Dominik przejechał również na rowerze trasy Wrocław-Londyn, Wrocław-Kopenhaga, Wrocław-Bruksela i dookoła Bałtyku, w ramach projektu Stop CO2 – Rusz się. W sierpniu 2016 r. rozpocznie kolejną wyprawę rowerową.

Znany też jest z wielu innych projektów edukacyjnych, które organizuje na terenie całej Polski, np. akcji: Recykling daje owoce, Eko-Walentynki, Kultura to Natura, Kwiatek dla Ziemi czy odbudowa dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku i tworzenie laboratorium kultury i centrum edukacji ekologicznej.

materiał nadesłany: Piotr Drozdowicz, asystent wypraw Recykling Rejs

Reklama