Ruszył przetarg na teren po Torbydzie

Wiktoria Raczyńska
,

Działki po dawnym Torbydzie zostały wystawione na sprzedaż. Na miejscu dawnej hali będzie mógł powstać obiekt sportowy, handlowy lub zabudowa mieszkaniowa.

Ogłoszony we wtorek (11 października) przetarg dotyczy terenu położonego przy ulicach Chopina, Ogińskiego i Moniuszki o łącznej powierzchni 1,5 ha, a cena wywoławcza za całość terenu wynosi 10 mln zł (netto).

Żeby kupić od miasta tereny po Torbydzie, nabywca musi zobowiązać się do spełnienia trzech ważnych wymagań: po pierwsze rozpocząć inwestycję najpóźniej w dwa lata od dnia zakupu nieruchomości. Kolejnym warunkiem jest termin zakończenia prac budowlanych – inwestor ma na to trzy lata od dnia uzyskania ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. W ten sposób urząd miasta zyskuje pewność, że teren w krótkim czasie zostanie zabudowany poprawiając estetykę tej części Bydgoszczy. Stawia także szczegółowe wymagania co do sposobu zagospodarowania terenu po Torbydzie.

Zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tej części Śródmieścia, działki przeznaczone są na zabudowę usługową, w tym na obiekty handlowe o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2, zabudowę wielorodzinną oraz pod budowę obiektów sportowych i rekreacyjnych. Co ważne, projekt architektoniczny obiektu musi uzyskać pozytywną opinię Miejskiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej.

Inwestorzy mają dwa miesiące, żeby podjąć decyzję o zakupie działki po dawnym Torbydzie – termin przetargu wyznaczono na 12 grudnia 2016 roku. Jednocześnie w Bydgoszczy powstaje nowe kryte lodowisko. To kolejna znacząca inwestycja w mieście, która wspólnie z halą Łucznicza i Artego Areną będzie tworzyć sportowo-rekreacyjny kompleks w pobliżu nadbrzeży Brdy. Mieszkańcy będą mogli korzystać z obiektu już jesienią przyszłego roku. Bryła budynku przypominać będzie lodowy kryształ, a elewacja przyciągać wzrok dzięki elementom szkła i okładziny w srebrnym kolorze. Zadbano o to, żeby lodowisko było nie tylko estetycznie wykonane, ale i funkcjonalne – budynek będzie wyposażony w szatnie dla łyżwiarzy, szafki samoobsługowe, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzarnią i suszarnią, punkt handlowy, pomieszczenie trenera oraz pomieszczenie medyczne. Na piętrze budynku będzie znajdować się restauracja z oknem widokowym na taflę lodu.

Inwestycja finansowana jest wyłącznie w oparciu o środki miasta Bydgoszczy. Jej koszt to 23 mln zł.

materiały nadesłane: Agnieszka Przybył, UMB

Reklama