Ruszają remonty ulic Sułkowskiego oraz Zamczysko i Pod Skarpą

Marek Tomaszewski
,

W poniedziałek (17 lipca) rozpocznie się remont nawierzchni ul. Sułkowskiego. W ubiegłym roku powstało rondo na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową oraz zmodernizowano pętlę autobusową z dworcem kolejowym. Zaczyna się też przebudowa ulic Zamczysko i Pod Skarpą.

Remont nawierzchni Sułkowskiego zaplanowano na najbardziej zniszczonym odcinku od ul. 11 Listopada do Modrzewiowej. Przebudowana zostanie też zatoka autobusowa.

W związku z pracami przystanek Leśne w kierunku dworca będzie czasowo zawieszony. Pasażerowie będą mogli korzystać z blisko położonych sąsiednich przystanków na pętli lub Sułkowskiego/ Czerkaska. Przystanek Leśne w kierunku centrum zostanie cofnięty o około 50 m do zatoki. Nie będzie można tam parkować. Roboty utrudniające ruch będą prowadzone w godzinach wieczornych i nocnych. Natomiast rozbiórki i prace brukarskie wykonywane będą w dzień. Remont ma zakończyć się  z początkiem września.

W ubiegłym roku w ciągu ul. Sułkowskiego  powstało rondo na skrzyżowaniu z ul. Modrzewiową oraz zmodernizowano pętlę autobusową z dworcem kolejowym. Tę inwestycję realizowano w ramach budowy węzłów integrujących komunikację kolejową i miejską.

Do Fordonu objazdem

W poniedziałek rozpoczyna się też przebudowa odcinków ulic Zamczysko i Pod Skarpą. Ulice zostaną poszerzone do 5,5 metra, a pobocze – wzmocnione. Remont został przygotowany we współpracy z gminą Osielsko, która odpowiada za przebudowę ul. Leśnej (przedłużenie ul. Pod Skarpą).

W czasie robót należy się liczyć z utrudnieniami. W pierwszym etapie zamknięty dla ruchu będzie odcinek ul. Zamczysko pomiędzy Bystrzycką i Pod Skarpą. Prace potrwają około miesiąca. W drugim etapie, również na okres około miesiąca, zamknięty zostanie odcinek ul. Pod Skarpą od Jasinieckiej do Zamczyska.

Trasę z Myślęcinka do Fordonu najlepiej pokonywać ulicami Kamienną, Inwalidów i Lewińskiego – radzą drogowcy.

Inwestycja zakończy się we wrześniu.

Reklama