Reguła koloru i Jan Zwolicki w BCS

Wiktoria Raczyńska
,

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na wernisaż z udziałem Jana Zwolickiego, który odbędzie się w sobotę, 29 września, o godzinie 18.00 w Bydgoskim Centrum Sztuki (Jagiellońska 47). Wystawę będzie można obejrzeć do 4 listopada.

– Malarstwo Jana Zwolickiego to dobrze wyważona proporcja pokory i bezczelności. Wizerunki ludzi, przedmiotów, budynków i elementów pejzażu odwzorowywane są z pokorą dla ich kształtów i proporcji. Podporządkowywanie się regułom perspektywy to również przejaw szacunku malarza wobec natury, ale struktura kolorystyki obrazów to już inna sprawa. To buńczuczna i beztroska wariacja artystyczna na temat świateł, cieni i barw – uważa Tomasz Woźniak.

Jan Zwolicki (ur. 1967 w Świeciu nad Wisłą) jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Zdobył uznanie w Niemczech dzięki wystawie „Sztuka w Urzędzie” w Miltenbergu. Od tego czasu współpracuje z Nowym Towarzystwem Artystycznym Aschaffenburga (niem. Neuer Kunstverein Aschaffenburg) i regularnie wystawia swoje prace w Niemczech i w Polsce.

Na wernisaż – wstęp wolny.

materiały nadesłane: Natalia Pichłacz, Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego

Reklama