„Radosne Serca” już wkrótce w Bydgoszczy

Wiktoria Raczyńska
,

Fundacja Nowe Pokolenie zaprasza do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, która odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2018 roku. To cykliczne, interdyscyplinarne wydarzenie artystyczno-kulturalne skierowane jest do wychowanków wszystkich typów placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku 6-18 lat z całego kraju. W tym roku to wyjątkowe wydarzenie połączone jest z IX Ogólnopolskimi Warsztatami Artystycznymi „Radosne Serca”.

Interdyscyplinarność festiwalu wynika nie tylko z różnorodności kategorii artystycznych, w których wezmą udział uczestnicy, a jest to: plastyka, muzyka, taniec i fotografia, ale również z wielu dodatkowych działań, które odbędą się w trakcie dwudniowego festiwalu. Są to warsztaty artystyczne i interpersonalne, spotkania z artystami i instruktorami, konfrontacje, happening, zabawy integracyjne i gry terenowe, wycieczki oraz zwiedzanie obiektów kulturalnych Bydgoszczy. Wszystko po to, aby zachęcić wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i zmotywować do rozwijania umiejętności i twórczych działań po zakończeniu projektu.

Pierwszego dnia festiwalu (5 lipca) w drodze przesłuchań profesjonalne jury złożone z artystów i instruktorów najważniejszych bydgoskich instytucji edukacyjnych i kulturalnych wyłoni finalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Następnego dnia, (6 lipca), odbędzie się finał XII festiwalu w bydgoskim kinoteatrze Adria. Wydarzenie połączone będzie z widowiskiem artystycznym przygotowanym przez uzdolnione dzieci z całej Polski, które przez 12 dni, od 25 czerwca do 6 lipca, będą brały udział w warsztatach artystycznych odbywających się w Biskupinie. W ten dzień mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in., warsztatów cyrkowych, czy pokazów magii.

Zachęcamy dyrektorów i wychowawców państwowych i rodzinnych domów dziecka do zgłaszania kandydatów. Dokumenty dostępne tutaj.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 1 czerwca 2018 r.

Uważasz, że jesteś wyjątkowy i masz talent? Od zawsze marzysz by tańczyć, śpiewać, malować, realizować się aktorsko? Chcesz spełnić swoje marzenia i wystąpić przed szeroką publicznością? IX Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” organizowane przez Fundację „Nowe Pokolenie” z Bydgoszczy to propozycja właśnie dla Ciebie.

Zapraszamy dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 19 lat ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych i kulturalnych, uczestników i laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc, w dniach 25 czerwca – 6 lipca 2018 roku. Uczestnicy zgodnie z zainteresowaniami i talentami zostaną podzieleni na 4 grupy artystyczne: plastyczną, taneczną, teatralną i wokalną. W obrębie każdej z tych grup będą odbywały się intensywne warsztaty. W trakcie trwania projektu uczestnicy wezmą udział w spotkaniach z artystami i instruktorami zaproszonymi gościnnie na warsztaty. Czas wolny od zajęć będzie wypełniony różnymi kulturalnymi atrakcjami. Intensywne 12-dniowe warsztaty zakończą się autorskim widowiskiem w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy w wykonaniu uczestników projektu, prezentacją multimedialną z przebiegu warsztatów oraz wernisażem prac plastycznych.

Jeśli masz ochotę razem z nami rozwijać swój talent zajrzyj tutaj i do 1 czerwca wyślij kartę zgłoszeniową na adres organizatora. Uczestnicy warsztatów zostaną wytypowani do 8 czerwca 2018 roku.

materiały nadesłane: Ewa Ślesińska, Fundacja Nowe Pokolenie

Reklama