„Ptak” Teatru Polskiego w Bydgoszczy z nagrodą specjalną Klasyki Żywej

Wiktoria Raczyńska
,

Najnowsza produkcja Teatru Polskiego w Bydgoszczy doceniona. Spektakl „Ptak” w reżyserii Magdy Drab, którego premiera odbyła się w grudniu, został nagrodzony przez komisję artystyczną konkursu „Klasyka Żywa”.

„Ptak” w reżyserii Magdy Drab to komediowa propozycja Teatru Polskiego w Bydgoszczy, która miała premierę 1 grudnia. Wówczas spektakl został zgłoszony do V edycji konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”, który jest organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W konkursie wzięło udział 41 spektakli z całej Polski.

13 stycznia została ogłoszona lista spektakli, które zakwalifikowały się do finału konkursu, a wraz z nią bardzo miła informacja dla Teatru Polskiego. Komisja artystyczna w składzie Patryk Kencki (przewodniczący), Tomasz Domagała, Jagoda Hernik Spalińska, Maria Marcinkiewicz-Górna, Rafał Węgrzyniak, Agnieszka Wójtowicz oraz Kalina Zalewska przyznała bydgoskiemu teatrowi nagrodę specjalną.

Uzasadnienie: Wyjątkowo przyznano również nagrodę specjalną w wysokości 30 tysięcy złotych dla teatru, który w sposób interesujący podjął próbę inscenizacji tekstu z repertuaru Reduty w związku z obchodami 100-lecia Reduty. Otrzymał ją Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy za spektakl „Ptak” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Magdy Drab.

Najbliższa okazja do zobaczenia nagrodzonej produkcji pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Na kolejne pokazy „Ptaka” Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza 24 i 25 stycznia – piątek i sobota – o godzinie 19.00.

materiały nadesłane: Aleksandra Rzęska

Reklama