Przyprowadź dziecko do pracy w czasie strajku

Magdalena Jabłońska
,

W czasie strajku nauczycieli, pracownicy bydgoskiego Urzędu Miasta będą mogli przyjść do pracy z dzieckiem – taką decyzję podjął prezydent Rafał Bruski. I apeluje do przedsiębiorców o umożliwienie tego swoim podwładnym. – W tej szczególnej sytuacji musimy być solidarni – mówi prezydent.

Strajk nauczycieli planowany jest na 8 kwietnia i ma trwać do odwołania. Do sporu z pracodawcą przystąpiło 105 szkół i placówek oświatowych w Bydgoszczy. Ostateczną informację o liczbie szkół i strajkujących nauczycieli poznamy dopiero w dniu strajku. Wtedy też dyrektorzy szkół poinformują rodziców czy istnieje możliwość sprawowania opieki nad dziećmi w pełnym wymiarze godzin czy w ograniczonym zakresie. Trzeba też liczyć się z koniecznością zawieszenia zajęć przez dyrektora placówki z powodu przystąpienia do strajku wszystkich pracowników przedszkola czy szkoły.

To problem dla wielu rodziców, którzy muszą połączyć sprawy zawodowe z opieką nad dziećmi. Swoim pracownikom naprzeciw wychodzi prezydent Rafał Bruski – w czasie strajku będą mogli przyjść do pracy z dziećmi.

– W czasie strajku nauczycieli musimy wykazać się wzajemnym zrozumieniem – mówi Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. – Dlatego zdecydowałem, że pracownicy urzędu będą mogli przyjść do pracy z dziećmi, jeśli tego będzie wymagała sytuacja. O takie samo zrozumienie apeluję do przedsiębiorców. Bądźmy solidarni.

Na stronie internetowej miasta znajdują się informacje o strajku nauczycieli i wszelkie niezbędne wiadomości dla rodziców związane z bydgoskimi szkołami. Informacja dla rodziców tutaj.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszcz

Reklama