Przedłużona wystawa i warsztaty dla maluchów w MOB

Wiktoria Raczyńska
,

Wystawa czasowa w Zbiorach Archeologicznych Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy została przedłużona. W styczniu odbędą się również dwa spotkania z cyklu „Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych”. 

Do 12 lutego będzie można oglądać wystawę „Bydgoszcz późnośredniowieczna i nowożytna w świetle źródeł archeologicznych”, prezentowaną w Zbiorach Archeologicznych. Ekspozycja jest przygotowana przez pracowników Muzeum Okręgowego przy współpracy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy oraz archeologami prowadzącymi badania wykopaliskowe na terenie miasta.

Wzmożony ruch budowlany, trwający od ostatnich lat XX wieku, sprawił, że na obszarze Bydgoszczy, a szczególnie w jej centrum przeprowadzono dużą ilość badań archeologicznych. Dzięki nim odkryto relikty dawnej zabudowy, a także pozyskano nowe materiały do odtwarzania dziejów Bydgoszczy. Efektem badań były znane i nieznane, ukryte, a w trakcie prac odnalezione fakty zapisane w bydgoskiej ziemi, z której wyłonił się obraz miasta i jego mieszkańców od późnego średniowiecza (XIV wiek) aż po koniec XIX wieku. Wystawę można oglądać do 12 lutego 2017 roku.

W styczniu odbędą się również dwa spotkania z cyklu „Maluchy w muzeum – środy sensoryczne dla najmłodszych”. MOB zaprasza wszystkie maluchy w wieku do 3 lat. Podczas zajęć uczestnicy stworzą prace plastyczne odciskając dłonie i stópki w masie solnej. Dzieci podczas zajęć pozostają pod opieką rodziców. Trwają zapisy: (52) 585 99 14, 11, 10. MOB przypomina również o trwających zapisach na Ferie w Muzeum.

materiały nadesłane: Natalia Szczerbińska, MOB

Reklama