Prof. Jerzy Bralczyk zawita do WiMBP

Wiktoria Raczyńska
,

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza 18 lutego (wtorek), o godzinie 18.00 na Stary Rynek 24, na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem – językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, jednym z najpopularniejszych autorytetów normatywnych w dziedzinie języka polskiego.

Od połowy lat 90-tych zasiada w Radzie Języka Polskiego, a od 2007 roku pełni funkcję jej wiceprzewodniczącego. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu książek dotyczących poprawności językowej, kultury języka polskiego, m.in. „444 zdania polskie”, „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Język na sprzedaż”, „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „… Kiełbasa i sznurek” (wspólnie z Michałem Ogórkiem), „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „Mój język prywatny”, „Świat przez słowa”, „Pokochawszy. Miłość w języku” (wspólnie z żoną Lucyną Kirwil) oraz najnowszej pt. „Zwierzyniec” (premiera: 23 października 2019 roku). Jego programy radiowe i telewizyjne cieszą się ogromnym powodzeniem.

Spotkanie wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 lutego). Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 11 lutego, od godziny 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

materiały nadesłane: Joanna Pawłowska, WiMBP

Reklama