Prestiżowe wyróżnienie dla Bydgoszczy

Tomasz Welcz
,

Podczas odbywającej się w Warszawie corocznej gali sektora nowoczesnych usług dla biznesu BPO/SSC, Bydgoszcz odebrała nagrodę dla najlepszego miasta w Polsce w kategorii nowych lokalizacji dla centrów usług wspólnych. Tym samym pokonała nominowane miasta Szczecin, Rzeszów, Lublin i Opole.

Organizowana przez wydawnictwo Biznes Polska Gala CEE Shared Services and Outsourcing Awards  jest jednym z największych wydarzeń branżowych sektora BPO/SSC w rejonie wschodniej i centralnej Europy, gromadzącym ponad 300 reprezentantów globalnych firm outsourcingowych, agencji rządowych, przedstawicieli samorządów i administracji publicznej. Rosnące znaczenie Bydgoszczy na mapie usług outsourcingowych to efekt, m.in. działań podejmowanych przez miasto i Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego, zmierzających do zapewnienia właściwych warunków dla rozwoju firm i przyszłej kadry pracowniczej zasilającej inwestorów już operujących w Bydgoszczy.

– Sektor usług outsourcingowych to od lat jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin lokalnej gospodarki Bydgoszczy. Tylko w roku 2015 w firmach współpracujących z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego powstało ponad 400 nowych miejsc pracy. Łącznie w tym sektorze w Bydgoszczy pracuje już ok. 8600 pracowników i możemy śmiało powiedzieć, że trend wzrostowy utrzyma się również w 2016 roku – mówi Edyta Wiwatowska prezes BARR sp. z o.o.

zdjęcie 1Rozwój branży w mieście przekłada się również na jego architekturę, a w szczególności na powstawanie w Bydgoszczy kolejnych obiektów biurowych. Najnowszy biurowiec powstaje przy ulicy Fordońskiej, w sąsiedztwie Wyższej Szkoły Bankowej. W budynku znajdzie się 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Kolejne budynki są również oddawane do użytku na terenie Biznes Parku przy ul. Kraszewskiego 1. Kilku inwestorów deklaruje również rozpoczęcie projektów biurowych jeszcze w tym roku. BARR kontynuuje prace prowadzone w ramach kampanii „Bydgoszcz otwarta na outsourcing” oraz „Bydgoszcz szuka talentów” wspierając inwestorów branży BPO/SSC w prowadzeniu swej działalności i rozwoju zakresu usług dostarczanych na globalne rynki z centrów ulokowanych na terenie miasta. Przyznane wyróżnienie jest dowodem właściwie realizowanej strategii promocji gospodarczej miasta i obok wyróżnień Banku Światowego – nr 1 w raporcie Doing Business Poland 2015 oraz Magazynu Eurobuild – Miasto Przyjazne Inwestorom, potwierdza partnerski stosunek Bydgoszczy do obecnych i nowych inwestorów.

Materiał: Biuro Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy

Reklama