Pożegnanie lata – Babie lato

Magdalena Jabłońska
,

Festiwal food trucków, ponad 40 stoisk z warsztatami, poradami, akcesoriami dla pań, program rozrywkowy Roberta Rozmusa, a na deser koncert Juli i zespołu Afromental – w Myślęcinku w najbliższą niedzielę (26 sierpnia) Babie lato.

Tradycyjne Pożegnanie lata na Różopolu to od kilku lat festiwal aktywności kobiet – Babie lato. Start o godzinie 14.00. Program tej imprezy został ułożony tak, by pośród wielu przyjemności i atrakcji panie, a także ich najbliżsi, mogli skorzystać z oferty wystawców i instytucji, dbających o kobiety w każdym aspekcie ich życia.

Będzie można zapoznać się z ofertą, a także skorzystać z propozycji wielu organizacji pozarządowych wspierających i zachęcających panie do szerszego udziału w życiu społecznym i zawodowym. Tak jak i w poprzednich edycjach, pojawią się stoiska tematyczne związane ze zdrowiem, urodą, rodziną, czy domem.

Wszystkie porady, m.in., ZUS, PIP, NFZ, BORPA, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Adopcyjny, jak i warsztaty, będą odbywały się bezpłatnie.

Przez cały dzień tętnić życiem będzie scena. Wystąpią tancerze ze szkoły Echo Art, wirtuoz wiolonczeli Loop Trigger, a ich popisy przeplatać będą konkursy. Do łez rozbawi na pewno Robert Rozmus, popularny aktor i showman, który od godziny 17.00 zapewni zabawę dla publiczności w każdym wieku. Będzie to energetyczny program „Kawa z mlekiem” z czynnym udziałem widzów, koncert największych przebojów w zaskakujących aranżacjach i aktorskim wykonaniu, który dopełnią kolorowe stroje i peruki.

A na deser Babiego lata, koncerty tegorocznych gwiazd: Juli (godzina 15.45) i zespołu Afromental (godzina 20.00).

Jula to autorka takich hitów jak „Za każdym razem” czy „Kiedyś odnajdziemy siebie”. Jej teledyski, w tym te nagrane w Bydgoszczy, mają miliony odsłon w Internecie.

Afromental to zespół, który podbił listy przebojów utworami „Pray 4 love” czy „Radio song”. Posiada na swoim koncie występy na najważniejszych scenach i festiwalach w Polsce, a także liczne nagrody, w tym MTV European Music Award. Liderów grupy – Tomsona i Barona, mogliśmy oglądać jako jurorów jednego z najpopularniejszych w Polsce talent show.

Przez cały czas trwania imprezy Różopole pełne będzie stoisk, a w tym roku przygotowano ich rekordowo dużo, bo ponad 40. Szkoła rodzenia, dietetycy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii, siłownia, producenci kosmetyków, stylistka, warsztaty muzyczne, chustonoszenie, wróżka, moda meblowa.

Dla panów profesjonalny barber i strzelnica laserowa. Dzieci również nie będą się nudzić – o ich dobry humor zadbają profesjonalni animatorzy. Czekają również warsztaty (m.in. tworzenia ekologicznych przypinek), pokazy, konkursy plastyczne i sprawnościowe z nagrodami, układanie obrazów, malowanie, klaun i pokazy tworzenia wielkich baniek mydlanych.

Na Różopolu warto także zajrzeć do Butiku Charytatywnego Milczącego Aniołka „Milusiowo”. Zespół Retta to okrutna choroba, na którą cierpi dwuletnia Emilka. Jej mama kupiła maszynę i zaczęła szyć, wykonuje także inne rękodzieła. Podczas Babiego lata można wesprzeć walkę z chorobą dziewczynki i nabyć te unikatowe cudeńka, a także przedmioty podarowane przez darczyńców. Pomóc będzie można także Konradowi Mielczarkowi, którego plany zostania pilotem pokrzyżował tragiczny wypadek powodujący paraliż czterokończynowy. Na stoisku akcji charytatywnej zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację. W zamian organizatorzy proponują artystyczne malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, tatuaże z henny i brokatu, warsztat zdobienia twarzy dla kobiet, a stoisko wzbogaci wystawa malarska Ilony Gawrońskiej, absolwentki Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego i Polskiej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Babiemu latu towarzyszyć będzie Festiwal Smaków Food Trucków. Już po raz czwarty do Bydgoszczy przyjadą mobilne restauracje z całej Polski. Goście festiwalu będą mogli spróbować pyszności z różnych stron świata, dań niecodziennych, z autorskim pomysłem, tworzonych z sercem.

Swoich miłośników ma Holi Festival Poland, który kolejny już raz będzie towarzyszył myślęcińskiej imprezie. To ogólnopolska edycja robiącego furorę na całym świecie festiwalu kolorów holi, podczas którego w regularnych odstępach czasu w rytm muzyki można obsypywać się kolorowymi proszkami.

Ramowy przewidywany program:

14–14.10 Powitanie

14.10–14.30 Pokaz tańca Echo Art

14.30–15.30 Koncert zespołu Loop Trigger

15.30–15.45 Konkurs sponsora

15.45–16.45 Koncert Juli

16.45–17.00 Konkurs sponsora

17.00–19.30 Program rozrywkowy Roberta Rozmusa

19.30–20.00 Licytacja, konkurs

20.00–21.30 Koncert zespołu Afromental

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik prasowy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” Sp. z o.o. w Bydgoszczy

Reklama