Pora na pora

Wiktoria Raczyńska
,

Sensoryczne spotkanie z książką w ramach III cyklu CzyTAM Świat. Tym razem w roli głównej będą warzywa.

Warzywa, piękny i kolorowy dar natury, czy przykry obowiązek zjadania? Kolejne sensoryczne spotkanie z książkami, rodzicami i dziećmi do 4. roku życia rozpocznie się od poznania książek o warzywach. Wspólnie się im poprzyglądacie, posmakujecie… Zabierzcie swoje dzieci w wieku od 1,5 do 4 lat i przybywajcie na spotkanie z książkami.

Poznajecie świat, dotykając różnych powierzchni i faktur. Słuchacie muzyki, ruszacie się, kosztujecie, tworzycie wielkie działa. Zobaczycie, jak dobierać książki dla dzieci, jak łączyć je z innymi dyscyplinami sztuki i życia oraz jak pobudzać zmysły dziecka w celu rozmiłowania w lekturze i pobudzenia integracji sensorycznej. Pamiętajcie o stroju na zmianę.

Wstęp wolny, jednak konieczne są zapisy na adres zapisy: biuro@nowe-pokolenie.pl, w temacie wpisujcie „czytam, 18”.

Zadanie według pomysłu i prowadzenia Lucyny Brzezińskiej-Eluszkiewicz.

Założenie tych interdyscyplinarnych, sensorycznych, warsztatów jest takie, by pozwolić dzieciom dotknąć, posmakować, usłyszeć, wytańczyć, a nawet przenieść się do świata przedstawionego w specjalnie wybranych dla dzieci książkach. Koniec z niechęcią do czytania, przekonaniem, że książki są nudne, że nie ma dla nich miejsca w kulturze pełnej telewizji i komputerów… Udowodnicie, że jest inaczej. W trakcie cotygodniowych bezpłatnych warsztatów dzieci wraz rodzicami za pomocą słowa czytanego uruchomią każde zmysły, a wykorzystacie przy tym wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Nasze artystyczne działania inspirowane książką są pachnące, słodkie, kwaśne, twarde, suche, szorstkie… Wszystko po to, aby lektura i zabawa z książką zawsze kojarzyła się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i bliskością.

Zajęcia odbywają się w kawiarni Kogel Mogel, przy ul. A. G. Siedleckiego 10, 18 października (czwartek), o godzinie 17.00.

materiały nadesłane: Anna Brycka, Fundacja Nowe Pokolenie w hołdzie Janowi Pawłowi II

Reklama