Ponad tysiąc absolwentów pierwszej edycji Lekcji Zdrowia

Tomasz Welcz
,

Pierwsza edycja Lekcji Zdrowia, edukacyjnego projektu Fundacji Marwit Smak Zdrowia, zakończona. Program dedykowany dzieciom i młodzieży z województwa kujawsko-pomorskiego obejmował cykl spotkań w szkołach. Organizatorzy podjęli wyzwanie, aby połączyć naukę z dobrą zabawą oraz pysznymi smakami ukrytymi w owocach i warzywach. Celem akcji była popularyzacja zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Lekcja Zdrowia to autorski program opracowany i realizowany przy współpracy z doświadczonymi ekspertami w dziedzinie żywienia i dietetyki. Jest ona kontynuacją pierwszego etapu projektu, czyli szkoleń dla pedagogów, przeprowadzonych w maju. Podstawą programu było przeświadczenie o potrzebie rozpowszechniania wśród nauczycieli nowych metod i form edukacji dzieci z zakresu promocji zdrowia i aktywności fizycznej oraz skutecznej profilaktyki. Cykl warsztatów dla pedagogów został objęty patronatem kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty, a poprowadziła je Anna Czyż – dietetyk z Fundacji Marwit.

fundacja-marwit-smak-zdrowia-lekcja-zdrowia-5– Nauczeni doświadczeniem doskonale znamy się na tym, co pyszne i zdrowe. W realizowanych przez nas projektach postawiliśmy sobie za cel poprawę nawyków żywieniowych u dzieci i młodzieży. W ramach naszych programów autorskich edukujemy uczniów jak i pedagogów, by wspólnie budować świadomość dotyczącą skutków nadwagi czy otyłości. Promujemy tym samym aktywność fizyczną i zdrowy styl życia – mówi Joanna Olewińska, prezes zarządu fundacji.

Akcję rozpoczęto z końcem wakacji pilotażowymi spotkaniami, w których uczestniczyli najmłodsi adepci piłkarscy z Młodzieżowej Akademii Footballu ELANA w Toruniu. Od września przedstawiciele fundacji kontynuowali projekt już w szkołach podstawowych regionu, docierając do klas prowadzonych przez nauczycieli, którzy wzięli udział w pierwszej części projektu.

Podczas 45-minutowej lekcji uczniowie odbywali niezwykłą podróż po świecie zdrowych nawyków, odnajdując alternatywę dla słodyczy i fast food’ów. Odkrywali krainę zdrowego stylu życia, rozwiązując ciekawe zagadki i quizy, testując warzywa i owoce oraz budując wspólnie piramidę żywienia.

materiał nadesłany: Fundacja Marwit Smak Zdrowia

Reklama