Ponad 400 pływaków na Brdzie

Marek Tomaszewski
,

Była to czwarta już edycja zawodów pływackich na Brdzie „Woda Bydgoska”. To bodaj jedyna taka impreza w Europie, rozgrywana w ścisłym centrum miasta.

Rywalizowano na dystansach 650 m, 1600 m i 2800 m. W tym roku odbył się także pierwszy w Polsce fun swimrun. Zawody miały formułę duathlonu, który łączy bieganie z pływaniem. Zawodnicy musieli przepłynąć kilka odcinków przeplatanych trasą biegową wzdłuż Brdy, a do tego pokonać przeszkody zarówno na lądzie, jak  i na wodzie.

Na dystansie 650 m wystartowało 214 uczestników i była to najliczniejsza grupa zawodników. Najszybszy był Michał Urbański z Bydgoszczy, a na drugim miejscu dopłynęła Julia Gus, również z Bydgoszczy. Trzecie miejsce zajął Mateusz Żymańczyk z Katowic.

Z dystansem 1600 m zmagało się 94 zawodników, najszybszy okazał się Michał Macner z Bielska-Białej. Drugie miejsce zajął Kacper Szczepański, a trzecie Patryk Dembski – obaj z Bydgoszczy. Wśród pań najlepsza była Paulina Zachoszcz z Olsztyna, która dopłynęła na czwartym miejscu.

Na pokonanie morderczego dystansu 2800 m zdecydowało się 56 pływaków. Pierwszy do mety dopłynął Jan Urbaniak z Poznania. Na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Kubkowski z Olsztyna, a na trzecim Joanna Zachoszcz z Olsztyna.

W fun swimrun wystartowało 61 zawodników, najlepszy okazał się Michał Urbański z Bydgoszczy. Drugie miejsce zajął Grzegorz Monczak z Poznania, a trzecie Krzysztof Oller z Olsztyna. Wśród pań najlepsza była piąta ma mecie Joanna Zachoszcz z Olsztyna.