Pomogą seniorom w świątecznych zakupach

Magdalena Jabłońska
,

Święta coraz bliżej, a my pozostajemy w domach. Zastanawiamy się, co z tradycyjnym wielkanocnym śniadaniem? Urząd Miasta przypomina seniorom, o możliwości zrobienia zakupów przez wolontariuszy. Do programu dołączyła właśnie firma Blinkee, która udostępni bezpłatnie skutery i hulajnogi elektryczne wolontariuszom.

Uruchomiona przez miasto usługa „Zakupy dla seniora” cieszy się popularnością – wolontariusze dostarczyli zakupy pod drzwi ponad 180 razy. W sumie w całym mieście pomaga niemal 90 wolontariuszy. Dzięki partnerom Media System, która obsługuje specjalną infolinię i Deligoo, który opracował dedykowaną dla wolontariuszy aplikację usługa jest łatwa i przejrzysta.

Do programu przed świętami dołączyła firma Blinkee, która usprawni działania wolontariuszy. Od środy, 8 kwietnia mogą oni bezpłatnie wypożyczać skutery i hulajnogi elektryczne. Dzięki temu bezpiecznie, szybko i ekologicznie dostaną się do seniorów z zakupami.

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, który w tym roku będzie wyglądał zdecydowanie inaczej niż w latach poprzednich, z powodu pandemii koronawirusa ratusz apeluje o pozostawanie w domach. Wprowadzone limity osób, które mogą jednocześnie robić zakupy w sklepie spowodowały ogromne kolejki. Seniorzy, mogą robić zakupy w dedykowanych dla nich godzinach tj. 10.00-12.00. Jednak zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi dostarczania zakupów pod drzwi przez odpowiednio zabezpieczonych wolontariuszy.

Na naszym portalu znajduje się także lista sklepów spożywczych, która dowozi artykuły spożywcze np. nabiał, warzywa i owoce, wędliny, świeże pieczywo oraz soki (link tutaj).

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków jest bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć 100 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Z tej formy mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 60 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną. Zakupy dostarczone zostaną również do mieszkania osoby z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat, mieszka w Bydgoszczy i samotnie prowadzi gospodarstwo domowe.

Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, pod numerami telefonów: 52 515 35 55 lub 660 240 004.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama