Półmaraton Bydgoski – zmiany w ruchu

Magdalena Jabłońska
,

W związku z biegiem „Półmaraton Bydgoski” w niedzielę (21 października) wprowadzone zostaną czasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Wyłączona z ruchu tramwajowego i autobusowego zostanie ulica Gdańska: od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada do skrzyżowania z ulicą Konną. Wyłączenie będzie obowiązywało w godzinach 10.00 – 15.00. W związku z powyższym linie komunikacyjne będą kierowane na trasy czasowo zmienione.

Linia autobusowa nr 52

Autobusy linii nr 52 w wariancie wydłużonym do i z Podkowy zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną:

Kierunek Podkowa – przebieg zmieniony od przystanku Sułkowskiego/Czerkaska ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej do przystanku Armii Krajowej/Zamczysko.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

· Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek ulica Gdańska),

· Modrzewiowa/Gdańska,

· Las Gdański,

· Myślęcinek,

· Zamczysko/Gdańska.

Linia ta zatrzymywać się będzie na przystanku pn. Leśne zlokalizowanym na ulicy Modrzewiowej kierunek aleje St. Wyszyńskiego.

Kierunek Błonie – przebieg zmieniony od przystanku Armii Krajowej/Jeździecka alejami Armii Krajowej i St. Wyszyńskiego, ulicą Modrzewiową do przystanku Leśne.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

Zamczysko/Armii Krajowej,
Zamczysko/Gdańska,
Las Gdański,
Myślęcinek,
Modrzewiowa/Gdańska.
Linia ta zatrzymywać się będzie na przystanku PKS-u zlokalizowanym na alei Armii Krajowej za skrzyżowaniem z ulicą Zamczysko.

Linia międzygminna nr 93

Autobusy linii nr 93 zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną:

Kierunek Niwy, Wilcze – przebieg zmieniony od przystanku Dworzec Leśne ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej do przystanku Osielsko/Myślęcinek.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

Leśne,
Modrzewiowa/Gdańska,
Las Gdański,
Myślęcinek,
Gdańska/Jeździecka.
Dodatkowe przystanki na trasie:

Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek aleje St. Wyszyńskiego), Armii Krajowej/Zamczysko (przystanek linii nr 52).

Kierunek Dworzec Leśne – przebieg zmieniony od przystanku Osielsko/Myślęcinek alejami Armii Krajowej i St. Wyszyńskiego, ulicą Modrzewiową do przystanku Dworzec Leśne.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

Gdańska/Jeździecka,
Myślęcinek,
Las Gdański,
Modrzewiowa / Gdańska.
Dodatkowe przystanki na trasie:

Armii Krajowej/Jeździecka (przystanek linii nr 52),
Armii Krajowej/Zamczysko (przystanek PKS-u).

Linia międzygminna nr 94

Autobusy linii nr 94 zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną:

Kierunek Żołędowo, Nekla – przebieg zmieniony od przystanku Dworzec Leśne ulicą Modrzewiową, alejami St. Wyszyńskiego i Armii Krajowej do przystanku Gdańska/Jeździecka.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

Leśne,
Modrzewiowa / Gdańska,
Las Gdański,
Myślęcinek,
Dodatkowe przystanki na trasie:

Leśne (zlokalizowany na ulicy Modrzewiowej kierunek aleje St. Wyszyńskiego), Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek linii nr 52).

Kierunek Dworzec Leśne – przebieg zmieniony od przystanku Jeździecka / Ogród Botaniczny ulicą Jeździecką, alejami Armii Krajowej i St. Wyszyńskiego, ulicą Modrzewiową do przystanku Dworzec Leśne.

Przystanki wyłączone z obsługi pasażerskiej:

Gdańska / Jeździecka,
Myślęcinek,
Las Gdański,
Modrzewiowa / Gdańska.

Dodatkowe przystanki na trasie:

Armii Krajowej / Jeździecka (przystanek linii nr 52),
Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek PKS-u).

W czasie trwania imprezy wstrzymany zostanie całkowicie ruch tramwajów w ciągu ulicy Gdańskiej od skrzyżowania z ulicą K. Chodkiewicza do pętli Las Gdański. W związku z powyższym tramwaje będą w tym okresie kursować na trasach czasowo zmienionych:

Linia nr 1

Tramwaje linii nr 1 zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Bielawy.
Kierunek Bielawy – przebieg zmieniony od przystanku Gdańska / Chodkiewicza ulicą K. Chodkiewicza do pętli Bielawy.
Kierunek Wilczak – przebieg zmieniony od pętli Bielawy ulicą K. Chodkiewicza od przystanku Gdańska / Cieszkowskiego powrót na stałą trasę.

Linia nr 2

Tramwaje linii nr 2 zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Rycerska.
Kierunek Rycerska – przebieg zmieniony od ulicy Jagiellońskiej ulicami F. Focha, Garbary, Dworcowa, Z. Augusta do pętli Rycerska.
Kierunek Babia Wieś – przebieg zmieniony od pętli Rycerska ulicami Z. Augusta, Dworcową, Garbary, F. Focha i dalej ulicą Jagiellońską powrót na stałą trasę.

Linia nr 10

Tramwaje linii nr 10 zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Bielawy.
Kierunek Bielawy – przebieg zmieniony od przystanku Gdańska / Chodkiewicza ulicą K. Chodkiewicza do pętli Bielawy.
Kierunek Niepodległości – przebieg zmieniony od pętli Bielawy ulicą K. Chodkiewicza od przystanku Gdańska / Cieszkowskiego powrót na stałą trasę.

UWAGA 

Linie nr 3; 4; 5; 6; 7 i 8 funkcjonować będą bez zmian.

W ciągu ulicy Gdańskiej zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza: linia „Za T2” będzie kursować na trasie rondo Jagiellonów – Gdańska – Czerkaska/Sułkowskiego – Dworzec Leśne.

BILETY z linii tramwajowych po przesiadce będą honorowane w autobusowej komunikacji zastępczej i odwrotnie.

ZMIANY w ruchu aut podczas: „Półmaratonu Bydgoskiego”

Organizator zaplanował wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na ul. Gdańskiej (od ul. 11 Listopada do ul. Zamczysko), ul. Rekreacyjnej, Hippicznej (od ul. Rekreacyjnej do ul. Konnej) i ul. Konnej (od ul. Hipicznej do zachodniego wejścia do Ogrodu Botanicznego w LPKiW).

21 października, w godzinach 10.00-15.00 na wymienionych ulicach nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu drogowego. W związku z tym, pojazdy jadące ul. Gdańską od strony Gminy Osielsko będą kierowane w ul. Zamczysko i ul. Armii Krajowej, którą dojadą do centrum miasta. Pojazdy poruszające się w przeciwną stronę w czasie trwania biegu będą korzystały z ul. Armii Krajowej.

źródło: ZDMiKP

Reklama