Pokaż, co dobrego robisz

Magdalena Jabłońska
,

Ratusz zachęca organizacje pożytku publicznego działające w Bydgoszczy do promowania swoich działań za pośrednictwem nowego projektu „Wspieraj Lokalnie”. Nie zostawaj w tyle – daj się poznać Bydgoszczanom. Dzięki temu zwiększysz szanse na uzyskanie 1% z rozliczanych właśnie podatków.

Zbliża się okres rozliczeń podatkowych. Od 17 lat podatnicy mają możliwość przekazywania 1% swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz dowolnie wybranej organizacji pożytku publicznego. Miasto zachęca bydgoszczan do wspierania bydgoskich organizacji pozarządowych, gdyż to oni najczęściej korzystają z przygotowanej przez każdą organizację oferty.

To ważne, aby jak najwięcej bydgoszczan wspierało swoim 1% organizacje pożytku publicznego, które funkcjonują w naszym mieście. Aby dodatkowo wesprzeć organizacje pożytku publicznego Miasto przystąpiło do projektu „Wspieraj lokalnie”, który umożliwia organizacjom pożytku publicznego bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1%. Dzięki niemu masz znakomitą okazję do zbudowania relacji z osobami wspierającymi organizację.

To bezpłatne narzędzie to znakomita promocja działalności poszczególnych organizacji pożytku publicznego. Włączając się w ten projekt organizacja zyskuje promocję działalności i własną wizytówkę w programie do rozliczeń PIT. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani będą do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP.

W celu uzyskania dostępu do systemu i przygotowania prezentacji/wizytówki dla Państwa OPP prosimy o wypełnienie następującego formularza tutaj.

Od kilku lat w mieście prowadzona jest akcja happeningowa pt. „ Mój 1 procent zostaje w Bydgoszczy”. Akcję promuje żywy obraz jednego procenta tworzony w różnych miejscach Bydgoszczy. Żywy obraz tworzyli przede wszystkim uczniowie bydgoskich szkół, harcerze, wolontariusze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz senioralnych. Tak też będzie w tym roku – tym razem uczestnicy akcji utworzą symboliczną „jedynkę” na zrewitalizowanej płycie Starego Rynku. Akcja odbędzie się w sobotę, 21 marca o godzinie 12.00.

Bydgoskie NGO’sy posiadające status organizacji pożytku publicznego organizują m. in. bezpłatne punkty konsultacyjne (m.in. prawne, psychologiczne, księgowe), pomagają w opiece nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi, starszymi. Ponadto organizują kolonie, wycieczki, turnusy rehabilitacyjne, prowadzą świetlice środowiskowe i terapeutyczne.

Lista bydgoskich OPP do wglądu tutaj.

Organizacje działające na rzecz Bydgoszczy i osób w niej mieszkających, które chcą się kształcić w promocji i komunikacji, a także rozwijać w innych obszarach mogą skorzystać z bezpłatnej oferty Bydgoskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Z oferty BCOPW możecie wybrać to, co najlepiej odpowiada na potrzeby Waszej organizacji. Warto też zaglądać tutaj, gdzie czekają praktyczne porady dotyczące zakładania i prowadzenia organizacji pozarządowej, informacje o możliwości finansowego wsparcia przedsięwzięć, kalendarz wydarzeń oraz aktualności z bydgoskiego III sektora.

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama