Początek sezonu w Myślęcinku

Wiktoria Raczyńska
,

Myślęcinek specjalnie z okazji inauguracji sezonu turystycznego, który w parku odbędzie się 23 kwietnia, zaplanował dzień pełen atrakcji. Trwają zapisy na spotkanie w zoo.

Zazwyczaj regionalna inauguracja organizowana przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną odbywała się w jednym miejscu. W tym roku jest inaczej – każde chętne miasto, miasteczko, wieś czy atrakcja przygotowały ciekawe wydarzenia dla odwiedzających w ramach realizacji hasła „Konstelacje dobrych miejsc”, które promuje nasze województwo. Myślęcinek zaprasza z tej okazji na dzień pełen wrażeń w sobotę 23 kwietnia.

W Parku Rozrywki grupy minimum 10-osobowe po Zaginionym Świecie, Makroświecie i Muzeum Ziemi w godzinach 11.00, 13.00, 15.00 bezpłatnie oprowadzi przewodnik.

Ogród Zoologiczny zaprasza na prezentacje o zwierzętach łąkowych zakończone konkursami z nagrodami. Do wyboru są dwie godziny: 12.00 i 14.00. Liczba miejsc ograniczona do 26 na jedno spotkanie, obowiązują więc zapisy (052 328 00 08, zoo@myslecinek.pl). W godzinach 12.00-16.00 w pawilonie Akwarium Terrarium natomiast będzie można zobaczyć stanowisko z eksponatami zwierzęcymi, m.in., porożami. Ceny biletów do zoo: 15 zł i 10 zł.

W Ogrodzie Botanicznym o godzinie 14.00 odbędzie się darmowy spacer z osobą, która zna go jak własną kieszeń, a na zakończenie spacerowicze dotrą do nowej myślęcińskiej pasieki.

Dzień otwarty z niespodziankami przygotuje natomiast Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod aniołami”. Pomiędzy godziną 14.00 a 15.00 na hipodromie poniżej ośrodka będzie można za darmo przejechać się bryczką, a dla osób korzystających z oprowadzania na koniu pierwsze kółko gratis.

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślecinek” w Bydgoszczy

Reklama