Pochód – wernisaż Tomasza Kantorowskiego w Sztuka-Terii

Wiktoria Raczyńska
,

Sztuka-Teria zaprasza na wernisaż wystawy Tomasza Kantorowskiego pt. „Pochód”.

Tym razem przestrzeń przy ul. Marcinkowskiego 22 wypełnią prace Tomasza Kantorowskiego – grafika, ilustratora, plakacisty. „Pochód” to droga idealnego balansu pomiędzy sacrum i profanum. Świat przedstawiony u Kantorowskiego jest magiczny, baśniowy, odrealniony. W swoich pracach łączy motywy słowiańskie, nadwiślańskie i chrześcijańskie, nie unikając patosu czy ironii.

Jak twierdzi sam autor, inspiruje go tęsknota za utraconym światem, zaś tworzenie daje mu możliwość podziwiania tego, z którym przychodzi mu się mierzyć na co dzień, utrwalenia go choć na chwilę.
„Pochód” to pełen psychodelicznych motywów, świadomy sen artysty, do którego zwiedzania Sztuka-Teria zaprasza już w piątek, 12 lipca, o godzinie 19.00.

SZTUKA·TERIA – fundacja założona przez Katarzynę Małkiewicz i Sandrę Rabczewską, z siedzibą przy Marcinkowskiego 22, zajmująca się promocją sztuki współczesnej w Bydgoszczy. To aktywny ośrodek, stanowiący miejsce powstawania i ekspozycji dzieł artystycznych, a także dyskusji i konfrontacji poglądów. Na co dzień budynek skupia pracujących tu ludzi branży kreatywnej (architektów, fotografów, filmowców, muzyków). Jako fundacja, nie unika sztuki kontrowersyjnej. Chce, by zmuszała do myślenia, zadawała pytania.

materiały nadesłane: Kuba Ignasiak, Fundacja Sztuka-Teria

Reklama