Po zapasy do Gruczna

Magdalena Jabłońska
,

Podróżując z papierową książeczką lub mobilną aplikacją przez całe lato możecie poznać najciekawsze zakaMARKI regionu i wziąć udział w wydarzeniach organizowanych na terenie całego województwa. 18 i 19 sierpnia w Grucznie odbywa się ponownie Festiwal Smaku.

– Festiwal Smaku w Grucznie w ciągu kilku lat zamienił się z lokalnego wydarzenia w jedną z najważniejszych imprez kulinarnych w Polsce. Co roku odwiedzają nas tłumy osób chcących skosztować tradycyjnych miodów, wędlin, nalewek, czy powideł. W tym roku spróbujemy wprowadzić na festiwalu kilka nowych elementów. Pojawią się owce, namawiamy baców podhalańskich, by nas odwiedzili, trwają też starania o zaprzęg koni ze stadniny w Nowych Jankowicach oraz osły z gospodarstwa Toskania Kociewska. Impreza ma bowiem nie tylko prezentować kulinarne bogactwo regionu, ale towarzyszy jej szereg atrakcji nawiązujących do stołu, wsi i polskich tradycji – mówi Jarosław Pająkowski, komisarz festiwalu i dyrektor ZPK Chełmińskiego i Nadwiślańskiego.

Baw się, zwiedzaj i zdobądź pieczątkę

Odwiedzając Gruczno warto poznać też inne zakaMARKI na terenie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego, jak menonicka chata w pobliskim Chrystkowie, czy punkt widokowy na ujście Wdy do Wisły i tzw. Diabelskie Góry. Na terenie parku znajduje się też słynna Jaskinia Bajka, Parów Cieleszyński, majestatyczne dęby w Bąkowie i inne cenne obiekty przyrodnicze. Odwiedzając te miejsca warto włączyć się do naszej paszportowej zabawy. W tym roku możecie zrobić to na dwa sposoby: pobierając aplikację na telefon lub wędrując z tradycyjną, drukowaną książeczką.

Paszport – książeczka

By dołączyć do akcji wystarczy odebrać w jednym z punktów Informacji Turystycznej „Paszport” wraz z kartą konkursową. Warto pytać o książeczki również w popularnych atrakcjach turystycznych. W tym roku odwiedzając wszystkie punkty pieczątkowe można zebrać na karcie konkursowej aż 51 stempli. W ten sposób można odkryć nawet najmniejsze zakaMARKI Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc. W książeczce jest ich aż 118. Aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na atrakcyjne nagrody, na karcie muszą się znaleźć pieczątki potwierdzające pobyt w minimum trzech z dziewięciu proponowanych Konstelacji – tras podróży.

Wykaz punktów Informacji Turystycznej, miejsc pieczątkowych, kalendarz imprez paszportowych oraz regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Paszport – aplikacja

„Paszport Turystyczny” to również nazwa aplikacji na urządzenia mobilne, którą można pobrać za darmo w Google Play. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możecie już ruszać w teren. Za każdym razem, gdy odwiedzicie miejsce znajdujące się na paszportowej liście, otrzymacie wirtualną pieczątkę i punkty. Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW regionu – a przy okazji zdobycie jak największej ilości punktów.

Reklama