Pływacy już po raz trzeci zmierzą się z nurtami Brdy

Tomasz Welcz
,

15 sierpnia odbędzie się trzecia już edycja zawodów pływackich na Brdzie „Woda Bydgoska”. W tym roku wystartuje w nich aż 650 zawodników z całej Polski. Nadal można się jeszcze zgłaszać.

„Woda Bydgoska” to jedyny w kraju wyścig pływacki w rzece, organizowany w centrum miasta. Zawodnicy sprawdzą swoje umiejętności pływackie na trzech dystansach: 650 m, 1600 m oraz na 2800 metrów – ten przeznaczony jest dla tych, którzy naprawdę doskonale czują się w wodzie.

– W tym roku, uwzględniając także opinie uczestników ubiegłorocznych zawodów, wprowadziliśmy kilka zmian. Zwiększony został limit z 350 do 650 osób. Ponadto zawodnicy będą startować w falach po 50 osób, a nie jak w ubieglym roku po 100 – informuje Tomasz Dobrowolski z Biura Promocji Miasta UM Bydgoszczy.

Do tej pory zgłosiło swój udział 454 zawodników z całej Polski, między innymi z Poznania, Warszawy, Wrocławia, Olsztyna, oczywiście najwięcej jest bydgoszczan. – Limity na dystansach 1600 i 2800 metrów już się wyczerpały. Na tym najdłuższym, wymagającym rzeczywiście bardzo dobrych umiejętności pływackich, lista uczestników zamknięta została dosłownie w ciągu tygodnia od momentu rozpoczęcia zapisów. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje pływackie umiejętności do wystartowania na dystansie 650 metrów – mówi Tomasz Dobrowolski.

Zdecydowana większość uczestników, bo aż 80 procent, to mężczyźni. W wieku 60 plus, jak dotąd, zgłosiło się osiem osób.

W tym roku będzie o co powalczyć. Pula nagród wynosi 25 tysięcy złotych, najcenniejsze do vouchery do sportowych sklepów, warte 3000 i 2000 złotych. Tradycyjnie już każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkowy medal.

Zawodnicy na dystansach 650 i 1600 metrów, jak zawsze wystartują spod mostu Kiepury, a uczestnicy wyścigu na 2800 metrów sprzed hali „Łuczniczka”. Pierwsza fala na dystansie 650 metrów ruszy o godzinie 11. Meta, oczywiście, na Wyspie Młyńskiej.

Przygotowano także wiele atrakcji dla kibiców, którzy będą dopingować zawodników zmagających się z nurtami Brdy. Dla najmłodszych staną na Wyspie Młyńskiej baseny, dla tych trochę starszych będzie park wodny.

Do udziału w „Wodzie Bydgoskiej” można się zapisywać na stronie www.aktywna.bydgoszcz.pl.

Reklama