Plenerowy koncert zapowiada modernizację Opery Nova

Wiktoria Raczyńska
,

8 czerwca o godzinie 19.00 Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na koncert plenerowy w  amfiteatrze nad Brdą z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego promujący projekt „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”.

Wykonawcami koncertu pod nazwą „Chóry na fali” będą chór i orkiestra Opery Nova, którymi dyrygować będą Maciej Figas i Piotr Wajrak.

To będzie muzyczny wieczór z gatunku tych, które najbardziej kocha publiczność: najpiękniejsze partie chóralne z najsłynniejszych oper – znane i zawsze chętnie słuchane (i nucone).

W programie koncertu „Chóry na fali” znajdą się sceny chóralne z dzieł Giuseppe Verdiego („Tubadur”, „Rigoletto”, „Nabucco”), Stanisława Moniuszki („Straszny dwór”, „Halka”) oraz uwertury i intermezza Leoncavalla, Pucciniego, Bizeta.

Wstęp wolny.

Koncert jest jednym z największych i najdroższych działań w ramach promocji  realizowanego przez Operę Nova projektu pn. Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy, który związany jest ze podkreśleniem rangi Opery Nova jako największej instytucji kulturalnej województwa kujawsko-pomorskiego i jednoczesnym zwiększeniem atrakcyjności całego regionu poprzez wzbogacenie jego oferty kulturalnej i turystycznej.

materiały nadesłane: Ewa Chałat, Opera Nova w Bydgoszczy.

Reklama