Plener rzeźbiarski

Magdalena Jabłońska
,

Młodzi plastycy, m.in., ze Szczecina, Lublina i Katowic rozpoczęli właśnie 27. Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski Bydgoszcz-Myślęcinek 2019.

W Myślęcinku, jak co roku o tej porze, rozlega się dźwięk pił łańcuchowych i charakterystyczne stukanie dłut. Wszystko przez plener rzeźbiarski, w którym udział bierze 30. uczniów ze Szczecina, Koszalina, Lublina, Katowic i Bydgoszczy.

Młodzi plastycy tradycyjnie już mają do wykonania siedziska o charakterze animalistycznym. Będzie można je podziwiać i cieszyć się z ich funkcjonalności na terenie Myślęcinka.

Komisarzem pleneru jest Lech Kasprzykowski z Państwowego Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jak sam przyznaje, to świetna okazja do przekazania za pomocą rzeźby niesamowitych pomysłów licealistów, którzy w myślęcińskim parku mają świetne warunki do pracy: najlepsze materiały – ogromne kloce drewna, z których powstaną niesamowite formy przestrzenne, a także nieocenioną pomoc wykwalifikowanych pracowników Myślęcinka z piłami.

Zrealizowane projekty oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wejdą, m.in., artyści z Akademii Sztuk Pięknych z Poznania.

Wręczenie nagród nastąpi 7 czerwca, o godzinie 12.00, na miejscu pleneru przy głównych parkingach parku.

 

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama