Plebiscyt i ferie w Myślęcinku

Magdalena Jabłońska
,

Myślęcinek jest jedną z trzech atrakcji regionu, które konkurują o miano najpopularniejszej zimowej atrakcji w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Sonda znajduje się tutaj. Wystarczy zaznaczyć wybrane miejsce i zjechać na dół strony, by móc oddać głos. Chętni mogą wziąć udział w plebiscycie do 11 lutego. Myślęcinek jest jedną z trzech wytypowanych atrakcji regionu razem z Zajazdem Fojutowo i Toruniem. Choć pogoda tej zimy nie pozwala na uruchomienie stoku narciarskiego, ten największy park miejski w Polsce ma do zaoferowania mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Przez sześć dni w tygodniu można podglądać, jak z dziwnymi jak na styczeń temperaturami radzą sobie mieszkańcy zoo. Codziennie otwarty jest jeden z największych w kraju Ogrodów Botanicznych, gdzie wyjątkowy mikroklimat powstrzymuje rośliny przed zbyt szybką wegetacją, a przymrozki powodują srebrzenie krajobrazu. Działa Ośrodek Rekreacji Konnej, a rozgrzewający napój po spacerze można wypić m.in. w Karczmie Kujawskiej czy restauracji Hotelu „Pałac”.

Ferie warto spędzić aktywnie, więc Myślęcinek zaprasza na spacery z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym

Do wyboru są terminy: 30 stycznia, 4, 5, 6 i 7 lutego. Początek spotkania o godzinie 10.30, a cały spacer potrwa około 2 godzin. A co w programie? Uczestnicy poznają historię powstania ogrodu, jego rozwoju oraz zobaczą, jak brak białej zimy wpływa na rośliny. Usłyszą ciekawostki na temat najciekawszych miejsc, które odwiedzą wraz z pracownikiem myślęcińskiego botanika. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się pod numerem telefonu 885 550 395 (na 30 stycznia) i 883 319 228 (pozostałe terminy) i kupić bilet w cenie 7 zł u przewodnika. Spacery odbędą się niezależnie od pogody.

 

materiały nadesłane: Sandra Tyczyno, rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”

Reklama