Planszowa UToPia

Wiktoria Raczyńska
,

Samorząd studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy już po raz kolejny, 6 czerwca organizuje na terenie uczelni w Fordonie wydarzenie pod nazwą Planszowa UToPia, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić niesamowity świat gier planszowych.

Planszowa UToPia jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez Wydziałową Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Uniwersytetu UTP oraz Centrum Gier Pegaz, skierowane głównie do dzieci i młodzieży – mieszkańców Bydgoszczy, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Fordonu.

Impreza odbywać będzie się już po raz kolejny na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w Audytorium Novum przy Al. prof. Kaliskiego 7, 6 czerwca w godzinach 14-19.

Do dyspozycji młodszych i starszych uczestników oddane zostanie ponad 200 przeróżnych gier planszowych i karcianych, o różnej tematyce i stopniu trudności.

Wydarzenie organizowane jest przez doświadczonych, wieloletnich graczy, którzy z radością wytłumaczą nawet najbardziej zawiłe zasady gry oraz zagrają z najmłodszymi.

Ponadto przeprowadzona zostanie lekcja, a następnie turniej w grę Splendor.

Impreza ma charakter prorodzinny, a jej głównym celem jest promowanie i rozwijanie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży grami planszowymi.

Organizatorzy chcą pokazać, że wspólna gra i zabawa potrafi być doskonałym zamiennikiem coraz częściej wybieranych gier komputerowych, a co więcej, gry planszowe doskonale rozwijają wyobraźnię i logiczne myślenie, a także pobudzają chęć uczestnictwa w zdrowej rywalizacji.

Tym razem, z okazji Dnia Dziecka studenci przygotowali specjalną ofertę dla dzieci – najmłodsi do lat 7 wchodzą na UToPię na bilet opiekuna. Koszt biletu to 15 złotych. Bilet pełni również funkcję losu na loterię, podczas której zostanie rozlosowane około 15 gier, o wartości znacznie przekraczającej cenę biletu. Bilety do nabycia w Centrum Gier Pegaz (ul. Pod Blankami 6/1a Bydgoszcz) oraz w trakcie trwania imprezy.

materiały nadesłane: Marta Dufrat, Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego WTIiE
Reklama