Piłkarskie mistrzostwa świata w Polsce i też w Bydgoszczy

Marek Tomaszewski
,

Polska została organizatorem piłkarskich mistrzostw świata do lat 20, które odbędą się w przyszłym roku. Bydgoszcz ma szanse być jednym z miast gospodarzy.

Decyzję o przyznaniu naszemu krajowi przyszłorocznych mistrzostw FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) podjęła w piątek (16 marca) w Bogocie. Polska wygrała rywalizację z Indiami.

Organizacja mistrzostw będzie zwieńczeniem 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przyznanie naszemu krajowi MŚ U20 to świetna wiadomość także dla Bydgoszczy. PZPN w aplikacji złożonej do FIFA wskazał, m.in., Bydgoszcz jako jedno z miast gospodarzy imprezy. Mecze jednej z grup rozgrywane byłyby zatem na stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Jako boiska treningowe zgłoszone zostały obiekty Chemika przy ul. Glinki, Gwiazdy przy ul. Bronikowskiego oraz boiska w Solcu Kujawskim i Białych Błotach.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2017 na stadionie Zawiszy rozegrane zostały trzy spotkania jednej z grup piłkarskich mistrzostw Europy U21. Bydgoscy kibice w akcji zobaczyć mogli zespoły Hiszpanii, Portugalii, Serbii i Macedonii.

W przyszłorocznych MŚ U20 wezmą udział 24 zespoły, które podzielone zostaną na sześć grup. Polska jako gospodarz ma zapewnione miejsce w turnieju.

materiał i zdjęcie: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama