Piknik Wyścig po Zdrowie już w najbliższy weekend

Magdalena Jabłońska
,

Bydgoszcz dołączyła do miast, które odwiedzi Wyścig po zdrowie. Piknik rodzinny promujący aktywny i zdrowy tryb życia zagości na Wyspie Młyńskiej 17 i 18 sierpnia. Poczuj kolarski klimat wyścigu Tour de Pologne.

Wyścig po zdrowie to inicjatywa, której od lat towarzyszą imprezy promujące sport i aktywność – zawody dla dzieci, wyścigi amatorów, maratony MTB, rywalizacja młodzieży i imprezy szosowe. Wyścig po Zdrowie idzie jeszcze krok dalej stawiając zdrowy i aktywny styl życia w centrum uwagi. W tym roku rodzinny piknik odwiedził już między innymi Warszawę, Kraków i Katowice, a w ten weekend zawita do Bydgoszczy.

Mobilne Muzeum Tour de Pologne

Wyścig po Zdrowie to wiele atrakcji i stref tematycznych. Jedną z nich jest mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym wspaniałe eksponaty i multimedialne prezentacje obrazują bogatą historię polskiego kolarstwa. Cenne rowery, puchary, pamiątki, medale, plakaty i oczywiście koszulki zwycięzców Tour de Pologne. Oprócz wizyty w muzeum podczas Wyścigu po Zdrowie w Bydgoszczy będzie można sprawdzić swoją kolarską formę biorąc udział w mikro Tour de Pologne Amatorów, czyli wyścigu na trenażerach z interaktywną mapą Tour de Pologne Amatorów. Będzie sporo rodzinnej zabawy, ale też sportowej rywalizacji, bo zmaganiom będzie towarzyszył wirtualny ranking oraz nagrody. Śmiałkowie będą też mogli spróbować pobić czas Czesława Langa w specjalnej Strefie Wyzwań w Grand Prix Wyścigu po zdrowie.

Strefa zdrowego odżywania

Specjaliści pokażą jak podążać w kierunku lepszej jakościowo żywności i zaprezentują oryginalne przepisy i potrawy z produktów ze zdrowej półki. Każdy uczestnik będzie mógł też sprawdzić stan swojego zdrowia. Każdy chętny będzie mógł przejść badania, takie jak pomiar ciśnienia, analizę składu ciała, badanie poziomu cukru, czy cholesterolu. Nie zabraknie też porad dietetycznych i konsultacji żywieniowych, a także badań wydolnościowych dla dzieci, konsultacji fizjoterapeutycznych i warsztatów dotyczących prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Podczas „Wyścigu po Zdrowie” w Bydgoszczy zaprezentuje się także Polski Czerwony Krzyż, partner społeczny Lang Team. Na specjalnym stoisku PCK będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiedzieć się szczegółów na temat innych działań Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym akcji promujących krwiodawstwo. Można będzie też skorzystać z bezpłatnego przeglądu roweru: kontroli zużycia napędu, regulacji hamulców, regulacji przerzutek, smarowania łańcucha, sprawdzenia połączeń śrubowych, kontroli ciśnienia w kołach.

Wstęp wolny.

17 sierpnia (sobota) w godzinach 11.00 – 21.00
18 sierpnia (niedziela) w godzinach 10.00 – 18.00

Strefa wyzwań sobota: 11.00 – 21.00, niedziela: 10.00 – 18.00

  • Pobij czas Czesława Langa na trenażerach
  • Grand Prix Wyścig po Zdrowie na trenażerach
  • Wyścig na rowerach typu mini bike

Muzeum Tour de Pologne sobota: 11.00 – 21.00, niedziela: 10.00 – 18.00

Mikro Tour de Pologne Amatorów sobota: 11.00 – 19.00, niedziela: 10.00 – 18.00 – zdobądź najlepszy czas na interaktywnej makiecie

  • Indywidualna jazda na czas w rożnych kategoriach wiekowych
  • Dekoracja zwycięzców w różnych kategoriach wiekowych – sobota 17.30

materiały nadesłane: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama