Pierwszy powstanie basen na Tatrzańskim

Marek Tomaszewski
,

Tatrzańskie, Miedzyń, Leśne – w takiej kolejności będą budowane baseny w Bydgoszczy. To wynik konsultacji z mieszkańcami. W budowie znajduje się już obiekt na Kapuściskach.

Równolegle z głosowaniem na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbył się plebiscyt na lokalizację kolejnego z miejskich basenów. Do wyboru były trzy lokalizacje – Miedzyń, osiedle Leśne lub Tatrzańskie. To osiedla, na których do tej pory nie powstała żadna pływalnia i gdzie mieszka najwięcej mieszkańców. Poza tym lokalizacje uwzględniają, między innymi, liczbę dzieci korzystających z zajęć na pływalni oraz odległości szkół od innych basenów na terenie miasta.

Najwięcej głosów otrzymała lokalizacja na osiedlu Tatrzańskim przy Zespole Szkół nr 28 na ul. Kromera. To miejsce jako priorytet wskazało ponad  15  tysięcy bydgoszczan. Blisko 7 tysięcy głosów otrzymała lokalizacja na Miedzyniu przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Na trzecim miejscu uplasowała się budowa basenu na osiedlu Leśnym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. 11 Listopada (ponad 4 tys. głosów).

Łącznie w głosowaniu wzięło udział blisko 27 tysięcy mieszkańców. Budowa każdego nowego basenu będzie zaczynała się nie rzadziej niż co 2 lata.

Obecnie trwa budowa basenu na Kapuściskach, który będzie miał charakter parku wodnego. Koszt tej inwestycji to 24,4 mln zł. Po zakończeniu tego zadania rozpocznie się budowa obiektu na Tatrzańskim.

Wyniki głosowania:

– Tatrzańskie – 15 125 głosów

– Miedzyń – 6 970 głosów

– Leśne – 4 475 głosów

wizualizacja: Urząd Miasta Bydgoszczy

Reklama